Վրաստանը փակել է արտահանման ճանապարհը
«Ագրարագյուղացիական միություն» ՀԿ-ի նախագահ Հրաչ Բերբերյանը հայտարարել է, որ արդեն մոտ 2 ամիս է, ինչ Վրաստանը փակել է կարտոֆիլի արտահանման ճանապարհը` պատճառաբանելով, թե «վարակված» է վնասատու միջատներով։
-Իրականում դա չէ պատճառը, այլ այն, որ մեր քաղաքական ուժերից՝ նախարարներից մեկը հեռագիր տվեց Վրաստանի նախարարին, թե մենք 100 000 տոննա կարտոֆիլ ունենք ձեզ ծախելու, ուզո՞ւմ եք։ Հենց իմացան, նույն րոպեին սահմանը փակեցին,-ասել է նա։
Հրաչ Բերբերյանը չցանակցավ նշել նախարարի անունը։
Նոր գյուղնախարար Գերասիմ Ալավերդյանի մասին Հրաչ Բերբերյանն ասել է, թե չգիտի էլ՝ ով է, բայց լսել է, որ «ներքին գործերում» է աշխատել։
-Քաղաքական ուժերն իրենց հնարավորություններն են փոձում։ Լավ է։ Ինչքան շատ փորձեն, այնքան ավելի լավ կհասկանանք, թե դրանք ինչ վիճակում են,-ասել է նա։

Грузия перекрыла дорогу экспорту
Председатель общественной организации «Аграрно-крестьянский союз» Грач Берберян заявил, что уже 2 месяца, как Грузия перекрыла пути экспорту картофеля из Армении. Она  объясняет это тем, что картофель заражен паразитами.
-На самом деле причина не в этом. Просто один из армянских министров, представляющий одну из политических сил, отправил министру Грузии телеграмму. В ней говорилось, что у нас есть 100000 тонн картофеля для продажи, и спрашивалось, хотят ли они его приобрести. Когда они узнали об этом, они сразу же закрыли границу, - заявил Г.Берберян, не пожелав называть имени министра.
О новом министре сельского хозяйства Герасиме Алавердяне Грач Берберян сказал, что не знает кто он, но слышал, что он работал во «внутренних делах».
-Политические силы пробуют свои возможности. Чем больше они будут пробовать, тем лучше мы будем понимать, в каком они состоянии, - сказал Г.Берберян.