Ադրբեջանը ցանկանում է սկսել հրետանային սպառազինության սերիական արտադրություն
«Ադրբեջանի պաշտպանական արդյունաբերության նախարարության և Պակիստանի միջև Ադրբեջանի սերիական սպառազինության տեխնոլոգիաների փոխանցման մասին բանակցություններ են ընթանում»,- «Ռեգնում» գործակալության փոխանցմամբ՝ ասել է Ադրբեջանի պաշտպանական արդյունաբերության նախարար Ջամալովը։ Նա նաև նշել է, որ Պակիստանի պատվիրակությունը պատրաստվում է այդ նպատակով այցելել Ադրբեջանի պաշտպանական արդյունաբերության ձեռնարկություն։ Ադրբեջանցի նախարարն ասել է, որ իրենց երկրի պաշտպանական արդյունաբերությամբ հետաքրքրված են նաև աշխարհի այլ երկրներ՝ Բուլղարիան, Խորվաթիան, Թուրքիան, Եգիպտոսը և այլն։ Նրանց հետ համապատասխան բանակցություններ են ընթանում։
Իսկ Թուրքիայում անցկացված՝ պաշտպանական արդյունաբերության IX ցուցահանդեսի ժամանակ Ադրբեջանի պաշտպանական արդյունաբերության որոշակի արտադրանքներ գնելու մասին բանակցություններ են տեղի ունեցել ԱՄՆ-ի ռազմական գերատեսչության ներկայացուցիչների հետ։ Հիմնականում հետաքրքրություն է առաջացնում ադրբեջանական արտադրության 12,7-14,5 մմ տրամաչափի դիպուկահարային հրացանը։

Азербайджан желает начать серийное производство артиллерийского оружия
Согласно  ИА Регнум, министр оборонной промышленности Азербайджана Джамалов сообщил о том, что между его министерством и Пакистаном ведутся переговоры о «передаче технологий серийного вооружения». Он также отметил,  что  пакистанская делегация собирается посетить предприятия оборонной промышленности. Кроме Пакистана, оборонная промышленность Азербайджана интересует Болгарию, Хорватию, Турцию, Египет и др. С ними также ведутся переговоры.
Во время 9-й выставки оборонной промышленности в Турции велись переговоры о закупках с представителями военного ведомства США. Основной интерес вызван азербайджанской снайперской винтовкой калибров 12,7 и 14,5 мм.