Հոսնի Մուբարաք. «Ինձ դավաճանեցին ու ծախեցին»
Եգիպտոսի նախկին նախագահ, այժմ ցմահ ազատազրկման դատապարտված Հոսնի Մուբարաքին թույլատրել են բանտում  հանդիպել ընտանիքի անդամների հետ։ Մուբարաքի կինը՝ Սյուզան Մուբարաքը, լրագրողներին հայտնել է, որ իր ամուսինը   ֆիզիկական ու բարոյական ծանր վիճակում է։ Այս մասին գրում է իսրայելական «Zman» տեղեկատվական գործակալությունը։
«Ինձ բոլորը դավաճանեցին ու ծախեցին, բոլորը, ում ես վստահում և օգնում էի։ Իմ թշնամիները իմ մահն են ուզում և բոլոր միջոցներով հասնում են իրենց ուզածին»,–  ամուսնու խոսքերն է կրկնել Մուբարաքի կինը։
Հիշեցնենք, որ  հունիսի 2-ին Հոսնի Մուբարաքը դատապարտվել է ցմահ ազատազրկման, ինչն առաջացրել է դժգոհությունը թե՛ նրա կողմնակիցների, թե՛ հակառակորդների, ովքեր   մահապատիժ էին պահանջում։

Хосни Мубарак: «Меня предали и продали все, кому я доверял»
Пятого июня бывшему президенту Египта, а ныне заключенному Хосни Мубараку, было разрешено свидание с женой и невестками. Как передает «Zman», супруга экс-главы египетского государства Сюзан Мубарак сообщила журналистам, что ее муж находится в крайне тяжелом физическом и моральном состоянии.
«Меня предали и продали все, кому я доверял и кому я помогал. Мои враги хотят моей смерти и добиваются этого всеми способами», - повторила слова своего мужа Сюзан Мубарак, едва сдерживая слезы.
Как известно, 2 июня 2012 года бывший президент Египта был приговорён в Каире к пожизненному заключению. Это судебное решение вызвало недовольство как со стороны сторонников, так и со стороны противников Мубарака, что, в свою очередь, привело к очередному витку обострения общественно-политической ситуации в стране.