Հունգարիան Հայաստանին առաջարկում է վերականգնել դիվանագիտական հարաբերությունները
Հունգարիայի կառավարության պաշտոնական կայքը տեղեկացնում է, որ երկրի ԱԳ նախարարությանը դիվանագիտական նոտա է հղել ՀՀ ԱԳՆ–ին` առաջարկելով վերականգնել դիվանագիտական հարաբերությունները:
«Հունգարիայի կառավարությունը հետաքրքրված է դիվանագիտական հարաբերությունների դադարեցման միակողմանի որոշում առանց նախապայմանների չեղյալ հայտարարելով»,-ասված է հայտարարությունում:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանը դադարեցրեց հարաբերությունները Հունգարիայի հետ այն բանի հետո, երբ վերջինս Ադրբեջանին արտահանձնեց մարդասպան Ռամիլ Սաֆարովին։

Венгрия предлагает Армении восстановить дипломатические отношения
24 сентября внешнеполитическое ведомство Венгрии направило ноту в МИД Армении, предложив положить конец  одностороннему приостановлению дипломатических отношений, и сделать это без каких-либо предусловий, сообщается на сайте правительства Венгрии.
Также отмечается, что дипломатическая нота является формальным ответом на сообщение от 31 августа 2012, которым Армения уведомила Венгрию о приостановлении дипломатических отношений.
Напомним, что Армения приостановила дипломатические отношения с Венгрией после экстрадиции азербайджанского убийцы Сафарова в Баку, гаде он был помилован президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.