ԲՀԿ–ում պատրաստվում են կոշտ պայքարի
Արտերկրից վերադառնալուց հետո ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը այսօր հրավիրել է խմբակցությայն նիստ, որին  մասնակցել են նաև տեղական կառույցների ղեկավարները: Մեր ունեցած տեղեկություններից պարզ է դառնում, որ նիստն անցել է լարված ու մարտական մթնոլորտում: Մասնակիցներն իրենց անվերապահ աջակցությունն են հայտնել Ծառուկյանին՝ կոչ անելով որևէ պարագայում  զիջումների չգնալ:
ԲՀԿ–ականները առաջարկել են օր առաջ բանակցություններ սկսել ընդդիմադիր դաշտի բոլոր շահագրգիռ ուժերի հետ և նպաստել քաղաքական լայն կոնսոլիդացիայի ձևավորմանը։
«Բացի  մի քանի լպրծուն ջահելներից, մեր դեմ որևէ լուրջ ուժ չկա՚,–ասել է մասնակիցներից մեկը և շարունակել,–ժողովուրդը կազմ ու պատրաստ սպասում է, այս անգամ կեղծ անձնագրերն էլ չեն օգնելու»:
«Երկիրը աչքի առաջ քանդվում է, հանուն ինչի՞ մենք պետք է աչք փակենք: Բերել են բյուջե, որը խայտառակություն է, հեռուստացույցով շոուներ են սարքում: Բայց մարդիկ արդեն նախկինը չեն: Ողջ ժողովուրդը, քաղաքական դաշտը մեզ է սպասում, մեր խոսքին է սպասում»,–հայտարարել է մեկ այլ ԲՀԿ-ական:

ППА готовится к жесткой борьбе
После возвращения из загранпоездки председатель ППА Гагик Царукян созвал заседание Политического совета партии, в котором принимали участие и руководители территориальных управлений ППА. По имеющимся у нас данным, заседание прошло в довольно напряженной и боевой атмосфере. Его участники выразили Гагику Царукяну свою безоговорочную поддержку, призвав ни в коем случае не идти на уступки.
Члены ППА предложили заблаговременно начать переговоры со всеми заинтересованными силами оппозиционного поля и поспособствовать формированию широкой общественной консолидации.
«Кроме нескольких скользких типов перед нами не стоит какая-либо серьезная сила, - отметил один из участников заседания, добавив, - народ в полной готовности, и на этот раз не помогут даже фальшивые паспорта».
«Страна разваливается. Во имя чего мы должны закрывать на это глаза? Они представили бюджет, который является просто позорным, организуют на телевидении шоу… Однако люди уже не те, что были раньше. Весь народ, всё политическое поле ждет нашего веского слова», - заявил другой член ППА.