Նաիրա Զոհրաբյան. «Այս եղանակով մրցակիցների, օպոնենտների հարցերը լուծելիս 37 թվի հոտն է գալիս»
Հայ ազգային կոնգրեսի համակարգող Լեւոն Զուրաբյանի եւ Ազգային ժողովի «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության պատգամավոր Վարդան Օսկանյանի զրույցի ձայնագրությունն անուշադրության մատնելու կոչով հանդես եկավ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը: Zham.am-ի հետ զրույցում նա մասնավորապես նշեց.
«Ես ընդամենը մեկ կոչով հանդես կգամ, որպեսզի թե՛ լրատվամիջոցները, թե՛ քաղաքական դաշտը ուղղակիորեն բոյկոտեն, չանդրադառնան այդ ձայնագրությանը: Ես ինքս միտումնավոր, սկզբունքային չեմ լսել այդ ձայնագրությունը, որովհետև դա նույն բանն է, ինչ փակ դռան հետևից ականջ դնել երկու քաղաքացիների երկու անձանց խոսակցությանը»:
Զոհրաբյանն ուղղակի կոչ է անում չանդրադառնալ այդ խոսակցությանը, որպեսզի նրանք, ովքեր ծրագրել էին, որ դրանով կարող էին ինչ-ինչ խնդիրներ լուծել, հասկանան, որ նման ձևով ուղղակիորեն չի կարելի հարցեր լուծել, «որևէ հարց»: Ըստ ԲՀԿ քարտուղարի` աժիոտաժը, որ կա այս ձայնագրության շուրջ, այդ ծրագրավորողներին տալիս է հնարավորություն, որ հաջորդ անգամ նույնպես այդպես վարվեն:
«Բոյկոտը, չանդրադառնալը ամենաճիշտ որոշումը կլինի, որպեսզի պատվիրատուները հասկանան, որ երկրում 37 թիվը չի, որպեսզի պատվիրատուները հասկանան, որ այս եղանակով մրցակիցների, օպոնենտների հարցերը լուծելիս 37 թվի հոտն է գալիս»,-ամփոփեց նա:
Հայ ազգային կոնգրեսի համակարգող, խորհրդարանում ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լեւոն Զուրաբյանի եւ Ազգային ժողովի «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության պատգամավոր, նախկին արտգործնախարար Վարդան Օսկանյանի զրույցի ձայնագրությունը youtube-ում տեղադրվել է «անհայտ» անձի կողմից: Որոշ տեղեկություններով` հանդիպումը կայացել է սրճարանում. առանձնազրույցի թեման գալիք նախագահական ընտրություններում ՀԱԿ թեկնածուի առաջադրման հարցն է. զրուցակիցները խոսում են ՀԱԿ պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանի և Նիկոլ Փաշինյանի մասին:

Наира Зограбян: «От подобного решения вопросов с оппонентами «пахнет» 1937-м годом»
Секретарь парламентской фракции ППА Наира Зограбян выступила с призывом демонстративно проигнорировать аудиозапись беседы координатора АНК Левона Зурабяна с членом фракции ППА Варданом Осканяном. В беседе с «Zham.am» она, в частности, отметила:
«Я выступаю только с одним призывом, чтобы и средства массовой информации и политическое поле напрямую бойкотировали, не обсуждали эту аудиозапись. Я сама умышленно, принципиально ее не слушала, поскольку это тоже самое, что подслушивать за закрытой дверью разговор двух граждан».
Зограбян напрямую призвала не обсуждать эту аудиозапись, чтобы те, кто запланировали решить с ее помощью какие-то свои задачи, поняли, что решать вопросы подобным образом недопустимо. По мнению секретаря фракции ППА, ажиотаж, возникший в связи с этой аудиозаписью, позволяет спланировавшим это в следующий раз поступить точно также.
«Бойкот, игнорирование всего этого будет самым правильным решением, чтобы заказчики поняли, что сейчас не 37-й год, чтобы заказчики поняли, что от решения вопросов с оппонентами подобным образом «пахнет» 1937-м годом», - заключила она.
Напомним, что аудиозапись беседы координатора АНК Левона Зурабяна с членом парламентской фракции ППА, экс-министром иностранных дел РА Варданом Осканяном была размещена в «Youtube» неизвестным пользователем.  Согласно некоторым данным, встреча состоялась в кафе, и ее темой стало выдвижение АНК своего кандидата на предстоящих президентских выборах. Участники встречи обсуждали членов фракции АНК Гранта Багратяна и Никола Пашиняна.