Երգչուհի Շերը ամերիկյան հիթ շքերթում պատմական ռեկորդ է սահմանել
Փոփ երգչուհի Շերիլին Սարգսյանը դարձել է ամերիկյան հիթ շքերթի պատմության մեջ առաջին կատարողը, ով շքերթի առաջին հորիզոնականներն իրեն է ենթարկել վեց տասնամյակ անընդմեջ։
Նորացված «Billboard Dance/Club Play Songs» շքերթում, որը հրտարակվելու է հունվարի 20-ին, առաջին տեղն է գրավում Շերի նոր «You Haven't Seen the Last of Me» երգը։ Այս կատարումը, որը երգչուհին իրականացնում է «Բուռլեսկ» մյուզիքլում, հունվարի 16-ին «Ֆիլմում լավագույն յուրօրինակ երգ» անվանակարգում արժանացել է «Ոսկե գլոբուս» մրցանակի։
Իմանալով պատմական ռեկորդի մասին՝ Շերը «Billboard»-ին ասել է. «Որտեղի՞ց են հայտնվել վեց տասնամյակները, եթե ես ընդամենը 40 տարեկան եմ»։ Իրականում երգչուհին, ում գործունեությունը երգարվեստում սկսվել է 1960-ականներին, 2011թ. մայիսին նշելու է 65-րդ տարելիցը։
Նշենք, որ առաջին անգամ Շերն ամերիկյան շքերթը գլխավորել է 1965թ. օգոստոսի 14-ին «I Got You Babe» երգով։

Шер установила исторический рекорд в американском чарте
Певица Шер стала первой в истории американского хит-парада исполнительницей, которой покорялись вершины чарта шесть десятилетий подряд, сообщает «Lenta.ru».
В обновленном чарте «Billboard Dance/Club Play Songs», который будет опубликован 20 января, первую строчку занял новый сингл Шер «You Haven't Seen the Last of Me». Эта композиция, исполненная певицей в мюзикле «Бурлеск», 16 января, была удостоена премии «Золотой глобус» Голливудской ассоциации иностранной прессы в номинации «Лучшая оригинальная песня в фильме».
На известие об историческом рекорде Шер «Billboard» шутливо заявила следующее: «Откуда взялись шесть десятилетий, если мне только сорок?» В действительности, в мае 2011 года певица, чья музыкальная карьера стартовала в начале 1960-х, отметит 65-летие.
Впервые Шер возглавила американский чарт 14 августа 1965 года в дуэте «Sonny & Cher» с песней «I Got You Babe».