Այն մասին, թե ինչու չպետք է քվեարկել ՀՀԿ ցուցակի օգտին
Մայիսի 5–ին տեղի են ունենալու Երևանի ավագանու ընտրությունները։ Իշխանությունները փորձում են իջեցնել դրա քաղաքական նշանակությունը և մայրաքաղաքի ղեկավարին ներկայացնել ընդամենը զիբիլ թափողի դերում։ Միգուցե Տարոն Մարգարյանին միայն ա՞յդ դերն է վերապահված նախագահական նստավայրից, բայց դա չի նշանակում, որ քաղաքապետը զիբիլ թափող է։ Երևանի ընտրությունները նախևառաջ քաղաքական ընտրություններ են։
Ստորև ձեզ ենք ներկայացնում 5 պատճառ, թե ինչու չի կարելի է քվեարկել քաղաքական դիմագծից զուրկ Տ. Մարգարյանի գլխավորած ցուցակի օգտին։
1.Քվեարկելով ՀՀԿ–ի օգտին՝ դուք կնպաստեք Հայաստանում այլանդակ չափերի հասած քաղաքական մենաշնորհի ամրապնդման օգտին։ Հետևաբար՝ որևէ պարագայում չարժե ձայն տալ բոլշևիկյան մտածողությամբ այդ ուժին։
2.Քվեարկել Տարոնի գլխավորած ցուցակի օգտին նույնն է, թե քվեարկեք Ռուբեն Հայրապետյանի, Առաքել Մովսիսյանի, Մարգարիտ Եսայանի, Արմեն Աշոտյանի, Մհեր Սեդրակյանի, Նաիրա Արտաշեսովնայի, Նահապետ Գևորգյանի, Տիգրան Սարգսյանի, Սաշիկ Սարգսյանի, Գալուստ Սահակյանի և մյուս կարկառուն հանրապետականների օգտին։
3.Չի՛ կարելի մայրաքաղաքը վստահել մեկին, ում հետ Բաղրամյան 26–ից շփվում են «Սիրո՛ւն է» կամ «Սիրո՛ւն չէ» տարբերակներով։ Երևանը պետք է դիմագիծ ստանա և լավ կառավարվի ոչ թե ինքնուրույնություն չունեցող մարդկանց միջոցով, այլ համարձակ որոշումներ կայացնելու պատրաստ գործիչների օգնությամբ։
4.Երևանը պետք է ունենա ընտրովի, այլ ոչ թե նշանակովի քաղաքապետ։ Տարոնին ուզում են նշանակել, որպեսզի հետագայում, եթե պետք լինի, Դոմինգոյի միջոցով հանեն և նշանակեն մեկ ուրիշի, եթե Տարոնը թերանա «ատկատները» ժամանակին տեղ հասցնելու հարցում և փորձի սեփական հեռախոսից օգտվել՝ առանց վերևների հետ ճշտելու։
5.ՀՀԿ–ի դեմ քվեարկելով՝ ճանապարհ է բացվում երկրում ամբողջական իշխանափոխության և համակարգային փոփոխությունների համար։
Էլի շատ ու շատ պատճառներ կարելի է բերել և հիմնավորել, թե ինչու չպետք է ձայն տալ ՀՀԿ–ին, բայց ներկայացված կետերն էլ հերիք են։ Ավելի լավ Տարոն չի լինում, և հետևաբար՝ Տարոնի քաղաքապետ վերանշանակվելու դեպքում չի կարող լինել ավելի լավ Երևան։

О том, почему не стоит голосовать за список РПА
5-го мая состоятся выборы Совета старейшин Еревана. Власти пытаются снизить их политическую значимость и представить руководителя столицы всего лишь в роли сборщика мусора. Возможно, Тарону Маргаряну президентский дворец отвел именно это функцию, однако данное  не означает, что мэр должен только этим и заниматься. Столичные выборы являются, прежде всего, политическим событием.
Ниже представляем вашему вниманию 5 главных причин того, почему нельзя голосовать за пропорциональный список РПА во главе с лишенным каких-либо политических черт Тароном Маргаряном.
1. Голосуя за РПА, вы поспособствуете укреплению достигшей в Армении извращенных масштабов политической монополии. Следовательно, ни в коем случае не стоит отдавать свой голос за руководствующуюся большевистским мышлением данную силу.
2. Голосовать за возглавляемый Тароном список – то же самое, что голосовать за Рубена Айрапетяна, Аракела Мовсисяна, Маргарит Есаян, Армена Ашотяна, Мгера Седракяна, Наиру Арташесовну, Нахапета Геворгяна, Тиграна Саркисяна, Сашика Саргсяна, Галуста Саакяна и других ярких представителей РПА.
3. Нельзя доверять город тому, с кем из президентского дворца общаются при помощи формулировок «Тарон джан, красиво» или «Тарон джан, некрасиво». Ереван должен обрести свои черты и хорошо управляться готовыми к принятию смелых решений деятелями, а не лишенными самостоятельности людьми.
4. Ереван должен иметь избираемого, а не назначаемого мэра. Тарона хотят назначить также и для того, чтобы, в случае необходимости, посредством Доминго убрать его с этого поста и назначить мэром кого-то другого. Это произойдет, если Тарон начнет не справляться со своевременным доставлением «откатов» и попытается воспользоваться личным телефоном без ведома верхов.
5. Голосование против РПА открывает дорогу для полной смены власти и системных перемен в стране.
Можно привести еще немало причин и обоснований того, почему не следует голосовать за РПА, однако нам хватит и этих пяти. Лучшего Тарона не бывает, следовательно, в случае повторного назначения Тарона мэром столицы, не может быть и лучшего Еревана.