Քաղաքական տեխնոլոգիաների փորձագետները՝ ՀՅԴ հնարավորությունների մասին
Անդրադառնալով Հայ Հեղափոխական Դաշնակցության խորհրդարան մտնելու շանսերին՝ քաղաքական տեխնոլոգիաների փորձագետ Կարեն Քոչարյանը գտնում է, որ այն միշտ հնարավորություն ունի անցնելու՝ կախված նրանից, թե ինքը ինչ դիրքորոշում կունենա։ Նրա կարծիքով Դաշնակցությունը իրեն որպես ընդդիմադիր ուժ է ցույց տալիս՝ նշելով, որ ընդդիմադիր է արտաքին քաղաքականությանը։
-Սակայն վերջերս նաև տնտեսական քաղաքականությանն էլ է կպնում՝ փորձելով ցույց տալ, որ ինքը ներքին քաղաքականությունում էլ է ընդդիմադիր։ Կստացվի՞ դա, թե չի՞ ստացվի, համենայն դեպս, նա իր կայուն ընտրազանգվածն ունի,-նկատել է Կ. Քոչարյանը։
Քաղաքական տեխնոլոգիաների փորձագետ Արմեն Բադալյանն էլ ավելացրել է, որ ՀՅԴ-ին խորհրդարանական ընտրություններում հաղթելու համար անհրաժեշտ է ղեկավարության կազմի փոփոխություն։

Эксперты по политическим технологиям о возможностях АРФД
Говоря о шансах Армянской революционной федерации «Дашнакцутюн» на прохождение в парламент, эксперт по политическим технологиям Карен Кочарян выразил мнение, что АРФД всегда имеет возможность пройти в парламент, в зависимости от того, какую позицию партия будет занимать. По его словам,  «Дашнакцутюн» позиционирует себя как оппозиционная сила, отмечая, что оппозиционно настроена в отношении внешней политики.
«Однако в последнее время АРФД недовольна также и экономической политикой, пытаясь показать, что оппозиционно настроена и в отношении внутренней политики. Трудно сказать, получится ли это или нет, тем не менее, у АРФД есть стабильный электорат», - подчеркнул Кочарян.
В свою очередь, эксперт по политическим технологиям Армен Бадалян отметил, что для победы АРФД на парламентских выборах РА необходимо изменение состава ее руководства.