Ամերիկայի գեղեցկության թագուհուն ձերբակալել են
«Դեռատի միսս Արկանզաս»-2010-ի տիտղոսակրին ձերբակալել են հասարակական վայրում ալկոհոլի ազդեցության տակ գտնվելու համար։ Այս մասին հաղորդում է «KSPR» հեռուստաընկերությունը։ 19-ամյա Մեգան Բերջեսին մի քանի օր առաջ ձերբակալել են Արկանզասի համալսարանի հանրակացարանների մոտակայքում։
Ինչպես նշում է «NY Daily News»-ը՝ ոստիկանությանը Բերջեսի հարբածության մասին հաղորդել են հանրակացարանից։ Հնարավոր է, զանգահարողը եղել է համալսարանական հանրակացարանում աղջկա հարևանուհին։ Զրուցակիցը ոստիկաններին պատմել է, որ «Դեռատի միսս Արկանզաս»-ը, հարբած լինելով հանդերձ, դուրս է եկել զբոսանքի։
Քիչ անց ոստիկանությունն աղջկան հայտնաբերել է փողոցում։ Բերջեսը դժվարությամբ է կանգնել ոտքերի վրա, և ոստիկանները նրան ուղեկցել են դեպի տեղամաս։ Սպասվում է, որ նրան պաշտոնական մեղադրանք են առաջադրելու հարբած վիաճակում հասարակական վայրում հայտնվելու համար։ Գեղեցկության թագուհին դատարան պետք է ներկայանա 2011թ. փետրվարին։
Ինքը Մեգան Բերջեսը դեռ պաշտոնական հայտարարություն չի արել և չի շփվել լրագրողների հետ։ Կիրակի օրը՝ հունվարի 23-ին նրա «Facebook»-ի էջը ջնջվել է։

Американскую королеву красоты арестовали
Обладательницу титула «Юная мисс Арканзас - 2010» арестовали за пребывание в состоянии алкогольного опьянения в общественном месте, сообщает «Lenta.ru» со ссылкой на телеканал «KSPR». 19-летнюю Меган Берджесс задержали несколько дней назад неподалеку от общежития университета Арканзаса.
В полицию о пьяной Берджесс сообщили из общежития. Собеседник полиции рассказал, что «Юная мисс Арканзас», будучи в изрядном подпитии, отправилась на прогулку. Вскоре полиция обнаружила девушку на улице. Берджесс было трудно стоять на ногах, и полиция сопроводила ее в участок. Ожидается, что ей будут предъявлены официальные обвинение за пьянство в публичном месте. На слушание в суд королева красоты должна будет явиться в феврале 2011 года.
Добавим, что сама Меган Берджесс пока не сделала никаких официальных заявлений и не общалась с журналистами. 23 января  ее страница в социальной сети «Facebook» была удалена.