Կամերունի բանակը «Բոկո հարամ» խմբավորման ավելի քան 140 զինյալ է ոչնչացրել
Կամերունի կառավարական ջոկատներին երկուշաբթի հաջողվել է ոչնչացնել «Բոկո հարամ» ծայրահեղական խմբավորման 143 զինյալի Կոլոֆաթա քաղաքի գրոհը հետ մղելիս։ Այս մասին հայտարարել է տեղեկատվության նախարար, Կամերունի կառավարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Իսսա Բաքարին։
Նրա խոսքերով՝ կամերունյան ԶՈւ–ն մեկ զինծառայող է կորցրել, չորսը վիրավորվել է։ Ուժայիններին հաջողվել է վերցնել զինյալների զգալի թվով զինամթերք։
Կոլոֆաթան «Բոկո հարամ»–ի զինյալների կողմից հարձակման է ենթարկվել նախօրեին առավոտյան. նրանք ներթափանցել են Կամերունի տարածք հարևան Նիգերիայի կողմից։

Армия Камеруна ликвидировала свыше 140 боевиков группировки «Боко харам»
Отрядам правительственной армии Камеруна в понедельник удалось ликвидировать 143 боевика радикальной группировки «Боко харам» в ходе отражения нападения экстремистов на город Колофата (север страны). Как передает ТАСС, об этом заявил министр информации, официальный представитель правительства Камеруна Исса Бакари.
По его словам, камерунские ВС потеряли одного военнослужащего, еще четверо получили ранения. Также силовикам удалось захватить значительный арсенал нападавших радикалов, в том числе стрелковое оружие и боеприпасы.
Колофата была атакована накануне утром боевиками «Боко харам», которые проникли на территорию Камеруна со стороны соседней Нигерии.