Բրիտանացիներին կթույլատրվի պսակադրությանը մերկ մասնակցել
Մեծ Բրիտանիայի օրենսդրությունը կարող է փոփոխությունների ենթարկվել։ «Daily Mail»–ի փոխանցմամբ՝ այս շաբաթ կառավարությունն ամուսնությունների գրանցման նոր կարգն է քննարկելու։
Ամեն ինչ սկսվել է նրանից, երբ 2013թ. Միացյալ Թագավորությունում օրինականացվեցին միասեռ ամուսնությունները։ Այդ նույն օրինագծում նշված է նաև, որ Բրիտանիայի կառավարությունը կվերանայի և փոփոխություններ կմտցնի ամուսնությունների գրանցման ընթացակարգերի մեջ։
Մեծ Բրիտանիայի արդարադատության նախարարությունը հայտնել է, որ այդ փոփոխություններով հետաքրքրվածների ցանկում, մասնավորապես, հայտնվել է նաև նուդիստների իրավունքները ներկայացնող «British Naturism» կազմակերպությունը։ Եվ օրենսդրական լրացումներից հետո նրանք «մերկ» պսակադրության արարողություններ անցկացնելու թույլտվություն կստանան։
Բացի այս, իրավունք կտրվի ամուսնությունները կնքել բաց երկնքի տակ, հարսանեկան սրահներում և այգիներում։ Կդիտարկվի նաև ոչ կրոնական կազմակերպություններին պսակադրություններ անցկացնելու իրավունք տալու հարցը։
Այժմ, բրիտանական օրենքների համաձայն, ավանդական պսակադրությունները թույլատրվում է անցկացնել միայն եկեղեցում և քաղաքացիական ակտերի գրանցման մասնաճյուղերում, որոնք հաստատված են առանձին վայրերում, օրինակ՝ հոթելներում։

В Британии могут легализовать «голые» свадьбы
В связи с пересмотром законодательства о браке в Великобритании могут легализовать «голые» свадьбы, пишет «The Daily Mail». Не исключено, что парам также разрешат заключать брак в собственном доме.
Как напоминает газета, в 2013 году в Соединенном Королевстве были легализованы однополые союзы. В этом же законе говорилось, что британское правительство изучит внесение изменений в способы оформления браков. Данный пересмотр начнется уже на этой неделе. В результате в законодательство о браке могут быть внесены серьезные поправки, отмечает издание.
В частности, парам могут разрешить заключать браки на открытом воздухе, а также в собственных домах и садах, уточняет газета. Также планируется рассмотреть проведение свадеб нерелигиозными организациями. Согласно опубликованному министром юстиции Британии Крисом Грейлингом документу, среди групп, проявивших интерес к изменению данного законодательства, оказалась организация «British Naturism», которая представляет интересы нудистов. Таким образом, если поправки будут одобрены, нудисты получат право проводить свадьбы, отмечается в материале.
В настоящее время британским парам разрешено проводить традиционные свадьбы в церкви и церемонии в отделах регистрации актов гражданского состояния или в «одобренных объектах» (например, в отелях), пишет издание.