Բրեդ Շերմանը Ջոն Քերրիին և Օբամային կոչ է արել քաջություն ունենալ ու ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը (տեսանյութ)
Ելույթ ունենալով Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարցերի հանձնաժողովի լսումներին՝ կոնգրեսական Բրեդ Շերմանն ԱՄՆ պետքարտուղար Ջոն Քերրիին և նախագահ Բարաք Օբամային կոչ է արել վերջ տալ Հայոց ցեղասպանության ճանաչմանը խոչընդոտող թուրքական քաղաքականությանն աջակցելուն։ Այս մասին տեղեկացնում է «asbarez.com»-ը։
Շերմանն իր ելույթում հորդորել է Քերրիին քաջ լինել և ապրիլի 24-ին՝ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրը, արտասանել «ցեղասպանություն» բառը` նկարագրելու 100 տարի առաջ Արևմտյան Հայաստանում կատարվածը։

Бред Шерман призвал госсекретаря Джона Керри применить 24-го апреля слово «геноцид» (видео)
Член комиссии по внешним вопросам Палаты представителей Конгресса США Бред Шерман призвал госсекретаря США Джона Керри проявить смелость и сказать правду о Геноциде армян, сообщает «asbarez.com».
Данное заявление конгрессмен сделал 25 февраля в ходе выступления Керри на слушаниях комиссии по внешним отношениям. «В годы пребывания на должности сенаторы Вы были одним из сторонников признания Геноцида армян. Сейчас мы готовимся к 100-летней годовщине Геноцида армян, и я надеюсь, что вы проявите смелость и 24 апреля используете термин «геноцид» для описания произошедшего в Анатолии сто лет назад», - заявил Шерман.