Կանադայում ձերբակալվել է համաքաղաքացիների 15 հազ. նամակները գողացած կինը
Կանադական Լենգլի քաղաքում ձերբակալվել է 36–ամյա տեղաբնակ Սարա Արնեթը, որը գողացել է համաքաղաքացիների նամակները։
Նրա գործունեության մասին, «Վեստի»–ի փոխանցմամբ, ոստիկանությանն իրազեկել է տանտերը, որի բնակարանը Սարան վարձակալել է։ Նա պատահաբար մառանիկում շուրջ 9 000 նամակ է գտել։ Եվս 6 000–ը գտնվել է ավելի ուշ՝ խուզարկության ժամանակ։ Բացի այդ, կնոջ մոտ գտնվել են նրան չպատկանող էլեկտրոնային կրիչներ, բջջային հեռախոսներ և համակարգիչներ։
Թե որքան ժամանակում է Սարան կարողացել կուտակել այդ հավաքածուն և ինչ նպատակով, չի նշվում։ Մոտ ժամանակներս նրան մեղադրանք կառաջադրվի։

В Канаде арестована женщина, укравшая 15 тысяч чужих писем
В канадском городе Лэнгли (пригород Ванкувера) арестована местная жительница, кравшая письма у горожан. В ее доме было обнаружено около 15 тысяч чужих посланий – личная переписка, банковские извещения, счета.
Как сообщает ТАСС, почтовой воровке Сары Арнет 36 лет. Вычислить ее полиции помог хозяин дома, где она снимает квартиру: мужчина случайно нашел в кладовке около девяти тысяч писем. Еще шесть тысяч обнаружились позже при обыске. Кроме того, у женщины нашлись не принадлежащие ей электронные носители информации, в том числе сотовые телефоны и компьютеры.
Сколько времени женщине потребовалось на сбор такой коллекции чужих писем – не сообщается, как не говорится и зачем она это делала.