Սպիտակ տուն. «ՖԻՖԱ–ի ղեկավարի փոփոխությունը կբարձրացնի կազմակերպության հեղինակությունը»
ՖԻՖԱ–ի նախագահի պաշտոնից Յոզեֆ Բլաթթերի հրաժարականը հնարավորություն կտա կազմակերությանը վերականգնել իր հեղինակությունը։ «Reuters»–ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասել է Սպիտակ տան ներկայացուցիչ Ջոշ Էռնեստը։
«Վերջին տեղեկություններից ակնհայտ է դառնում, որ ՖԻՖԱ–ի համար օգտակար կլինի իր ղեկավարի փոփոխությունը, և դա հնարավորություն է կազմակերպության համար փորձել բարձրացնել իր հանրային հեղինակությունը»,–ասել է Էռնեստը։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ ԱՄՆ հետաքննությունների դաշնային բյուրոն չի մեկնաբանել հնարավոր հետաքննություն սկսելու վերաբերյալ տեղեկատվությունը ՖԻՖԱ–ի՝ 2018 և 2022 թթ. Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությունները ՌԴ–ում և Քաթարում անցկացնելու որոշման վերաբերյալ։

Белый дом: «Смена главы ФИФА позволит организации улучшить ее имидж»
Уход с поста главы ФИФА Йозефа Блаттера позволит организации улучшить ее имидж. Как передает «Gazeta.ru», об этом заявил представитель Белого дома Джош Эрнест.
«Становится очевидно из последних новостей, что они получат выгоду от смены главы, и это возможность для организации попытаться улучшить свой общественный имидж», – сказал он.
Ранее стало известно, что Федеральное бюро расследований США не комментирует возможное расследование в отношении решения ФИФА провести чемпионаты мира 2018 года в России и 2022 года в Катаре.