Ավստրալիայում խելագարը բուլդոզերով ավերել է տունը և լխճել 4 մեքենա (տեսանյութ)
Ավստրալական Լեյք Մաքքուորի քաղաքի ոստիկանությունը ձերբակալել է տեղի բնակիչներից մեկին, որը գողացված բուլդոզերով ավերել է տունը, և ճզմել կայանված 4 մեքենա։
Ավստրալական ոստիկանության տվյալներով՝ 48–ամյա Լեյք Մաքքուորին գողացված բուլդոզերով հետապնդել է 29-ամյա մի տղամարդու։ Հետապնդման ընթացքում էլ վարորդը տապալել է տեղի տներից մեկը, որտեղ գտնվում էր 56–ամյա մի կին՝ 15–20 տարեկան երկու դստեր հետ։
Շինության ավերումից մի քանի րոպե առաջ հարևաններից մեկը, տեսնելով՝ ինչպես է բուլդոզերը լխճում կայանված մեքենաները, շտապել է զգուշացնել տանտիրուհուն, որն աղջիկների հետ հասցրել է դուրս թռչել տնից նախքան դրա կործանումը։
Պատահարի վայր ժամանած ոստիկանության սպաները ստիպված են եղել կոտրել բուլդոզերի ապակին և վնասազերծել խելագարված վարորդին պղպեղային գազով։
Կալանավորվածի դեմ 11 մեղադրանք է ներկայացվել, այդ թվում՝ սպանության, գողության, սեփականության ոչնչացման և ձերբակալության ժամանակ դիմադրելու հոդվածներով։

Угонщик бульдозера в Австралии раздавил три автомобиля и снес жилой дом (видео)
Неизвестный мужчина в Австралии угнал бульдозер, после чего раздавил на нем три автомобиля и снес чужой дом, говорится в сообщении на сайте полиции австралийского штата Новый Южный Уэльс.
Инцидент произошел в понедельник утром. По сообщению полиции, 48-летний мужчина, чье имя не называется, угнал бульдозер с территории одного из предприятий в городе Лейк-Маккуори.
После этого он приехал на нем в один из районов города, где раздавил три легковых машины, а затем направил бульдозер на дом. Увидевший это сосед помог выбежать на улицу 56-летней женщине и двум ее дочерям 15 и 20 лет до того, как тяжелая строительная машина снесла здание.
Прибывшие на место происшествия полицейские арестовали «бульдозериста» и доставили его в участок для допроса. По данным полиции, женщина и ее дочери знакомы со злоумышленником. Мотивы нападавшего неизвестны, ведется расследование. В результате инцидента никто не пострадал.