ՖԻՖԱ–ի և Բլաթթերի մասին հոլիվուդյան ֆիլմը 2 օրվա ընթացքում 607 դոլար է հավաքել
ՖԻՖԱ–ի և նրա նախկին ղեկավար Յոզեֆ Բլաթթերի մասին «Երազանքի լիգան» ֆիլմը ամերիկյան կինովարձույթում երկու օրվա ընթացքում ընդամենը 607 դոլար է հավաքել։
Ժապավենը ցուցադրվել է 10 կինոթատրոնում։ Լոս Անջելեսում ֆիլմի պրեմիերային երկու հոգի է ներկա եղել, իսկ Ֆինիքսի կինոթատրոնն ընդամենը մեկ տոմս է վաճառել։
«Գազետա»–ի փոխանցմամբ՝ ֆիլմի բյուջեն 24 մլն եվրո է եղել, որից 22 մլն դոլարը նկարահանումների համար տվել է ինքը ՖԻՖԱ–ն։
Յոզեֆ Բլաթթերի դերը մարմնավորել է Թիմ Րոթը։ Ֆիլմում նկարահանվել է նաև Ժերար Դեպարդիեն, որը խաղացել է կազմակերպության երրորդ նախագահի՝ Ժյուլ Ռիմեի դերը։
ԱՄՆ–ում կինոժապավենի պրեմիերան կայացել է կոռուպցիոն սկանդալի պատճառով Յոզեֆ Բլաթթերի հրաժարականից մի քանի օր հետո։

В США в прокате провалился фильм о ФИФА и Блаттере
Фильм «Лига мечты» про ФИФА и ее экс-президента Йозефа Блаттера собрал в американском прокате за первые два дня всего $607.
Ленту показали в 10 кинотеатрах. В Лос-Анджелесе на премьеру пришли два человека, в Финиксе кинотеатр продал только один билет.
Бюджет фильма составил €24 млн, $22 млн предоставила на съемки сама ФИФА. Роль Йозефа Блаттера в ленте исполнил Тим Рот. Также в картине снялся Жерар Депардье, который сыграл третьего президента организации – Жюля Риме.
Отметим, что премьера фильма в США состоялась через несколько дней после отставки Йозефа Блаттера из-за коррупционного скандала.