«HBO»–ն կցուցադրի Օբամայի այցը բանտ
ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբաման առաջին անգամ կայցելի դաշնային բանտ ԱՄՆ–ի քրեական արդարադատության համակարգի դրության մասին ծրագրի շրջանակներում։
Ինչպես գրում է «Variety»–ն, Օբաման կմեկնի Օկլահոմա նահանգի Էլ Ռինո դաշնային բանտ, որտեղ ներկա պահին 1.2 հազ կալանավոր կա։
Օբաման կշրջի բանտում և կհանդիպի կալանավորների, բանտային անձնակազմի ու իրավապահ մարմինների աշխատակիցների հետ։ Դա կլինի նախագահի առաջին նման այցը երկրի պատմության մեջ։
Նախագծի հեղինակների մտահղացմամբ՝ հեռուստադիտողները սեփական աչքերով կտեսնեն՝ ինչպես է նախագահը վերաբերվում այդ խնդրին:

HBO покажет визит Обамы в тюрьму
Президент США Барак Обама впервые посетит федеральную тюрьму в рамках программы о состоянии системы уголовного правосудия в Соединенных Штатах. Об этом сообщает «Variety».
Обама отправится в федеральную тюрьму Эль Рино в штате Оклахома, в которой на данный момент находятся 1,2 тыс. заключенных.
Обама пройдется по тюрьме и встретятся с заключенными, тюремным персоналом и сотрудниками правоохранительных органов. Визит президента станет первым в истории существования страны. Согласно задумке создателей программы, зрители увидят своими глазами, как президент относится к этой проблеме.