ԻՊ զինյալները երեխա են պայթեցրել ականը փորձարկելիս
«Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման զինյալները երեխա են պայթեցրել՝ կազմակերպության անդամներին ցույց տալով՝ ինչպես է աշխատում պայթուցիկ սարքը։ Այս մասին գրում է «Գազետա»–ն՝ «A-Sumeriah News»–ին հղումով։
Դեպքը տեղի է ունեցել իրաքյան Դիյալա նահանգում։ Երեխայի հայրը հավաքագրվել էր զինյալների շարքեր մի քանի շաբաթ առաջ։ Նահանգի անվտանգության կոմիտեի ներկայացուցչի խոսքերով՝ նա հասցրել էր մասնակցել նաև ԻՊ անդամներից մեկի սպանությանը։ Ներկայացուցիչը պատմել է, որ երեխայի սպանությունն ի կատար է ածվել տասնյակ տղամարդկանց աչքի առաջ։
«Կազմակերպությանը չեն հուզում մարդկային հիմնարար արժեքները։ Նրանց հանցագործություններն անհաշիվ են, և երեխայի սպանությունը ևս մեկ անգամ ապացուցում է՝ ԻՊ–ն լրջագույն վտանգ է ներկայացնում»,–հավելել է անվտանգության կոմիտեի աշխատակիցը։

Боевики ИГ взорвали ребенка для демонстрации работы взрывчатки
Боевики террористической группировки «Исламское государство» взорвали ребенка, чтобы продемонстрировать членам организации работу взрывчатки. Как передает «Gazeta.ru», об этом сообщает издание «A-Sumeriah News».
Инцидент произошел в иракской провинции Дияла. Отец ребенка был завербован в ряды боевиков несколько недель назад. Кроме того, по словам представителя комитета безопасности в провинции, он уже успел принять участие в убийстве одного из членов ИГ.
Представитель комитета добавил, что убийство ребенка происходило на глазах десятков мужчин.
«Организацию не волнуют даже базовые человеческие ценности. Их преступления неисчислимы, и убийство ребенка еще раз доказывает, что ИГ представляет серьезную угрозу», – добавил сотрудник комитета безопасности.