Հռոմի պապի վարորդը նրա հետ սելֆի է արել և միանգամից դարձել հանրահայտ (լուսանկար)
Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսի վարորդը՝ Սեբաստիան Գոնսալեսը, «Twitter»–ի աստղ է դարձել այն բանից հետո, երբ սելֆի է հրապարակել կաթոլիկ եկեղեցու առաջնորդի հետ։
Սեբաստիանը լուսանկարն արել է պոնտիֆիկոսի ավտոմեքենայի ղեկին Հռոմի պապին Պարագվայի մայրաքաղաք տեղափոխելու ժամանակ։
Ավելի ուշ պոնտիֆիկոսը Հռոմ վերադառնալու ճանապարհին՝ ինքնաթիռում մամուլի ասուլիսի ժամանակ, ներկայացրել է իր վերաբերմունքը սելֆիների մասին։
«Դա այլ մշակույթ է. ես ինձ ծեր ապուպապ եմ զգում։ Այսօր՝ իմ մեկնելուց առաջ, մոտ 40 տարեկան սոլիդ մի ոստիկան մոտեցավ և խնդրեց սելֆի անել։ Ես նրան պատասխանեցի՝ դե դու պատանի ես։ Դա այլ մշակույթ է, բայց ես հարգանքով եմ դրան վերաբերվում»,–պապի խոսքերն է մեջբերում «Вести»–ն։

Водитель папамобиля сделал селфи с Папой Римским
Водитель Папы Римского Себастьян Гонсалес стала звездой «Twitter» после того, как опубликовал селфи с главой католической церкви, сообщает RT.
Себастьян Гонсалес сделал фотографию, когда находился за рулём знаменитого папамобиля в столице Парагвая Асунсьоне, куда Папа Франциск прибыл с Девятым апостольским визитом.
Позднее Понтифик во время пресс-конференции на борту самолёта, возвращавшегося в Рим, рассказал о своём отношении к селфи.
«Это иная культура, и я чувствую себя прадедушкой. Сегодня перед моим отъездом подошёл солидный полицейский лет сорока и попросил сделать селфи. Я ему ответил: «Да ты подросток!». Это другая культура, но я с уважением к ней отношусь», – отметил Папа.