Պետդեպը հրապարակել է Հիլարի Քլինթոնի նամակների 3–րդ մասը
ԱՄՆ պետքարտուղարությունը հրապարակել է ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Հիլարի Քլինթոնի էլեկտրոնային նամակագրության երրորդ մասը։ Այս մասին գրում է «The National Journal»–ը։
Նշվում է, որ մայիսին գերատեսչությունն արդեն 850 էջ էր հրապարակել Քլինթոնի նամակագրությունից։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Հանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Հիլարի Քլինթոնը գաղտնի տեղեկատվությամբ առնվազն 4 նամակ է ուղարկել իր անձնական էլփոստով ԱՄՆ պետքարտուղարի պաշտոնը զվաղեցնելու ժամանակ։
ԱՄՆ հետախուզական ընկերության գլխավոր տեսուչը հայտարարել էր, որ ուղարկված նամակները երկրորդ աստիճանի գաղտնիության տեղեկատվություն են պարունակել։
Հիշեցնենք՝ այս տարվա ապրիլի 12–ին Քլինթոնը հայտարարեց ԱՄՆ 2016թ. նախագահական ընտրություններին առաջադրվելու մասին։

Госдеп опубликовал третью часть писем Хиллари Клинтон
Госдеп опубликовал третью часть электронной переписки кандидата в президенты США Хиллари Клинтон, сообщает «Gazeta.ru» со ссылкой на «The National Journal».
Как отмечается, в мае ведомство уже опубликовало около 850 страниц переписки Клинтон.
Ранее сообщалось, кандидат в президенты США от Демократической партии Хиллари Клинтон отправила по меньшей мере четыре сообщения с секретной информацией со своего личного почтового сервиса в то время, когда она была госсекретарем США.
Генеральный инспектор разведывательного сообщества США заявил, что информация в письмах имела второй уровень секретности.
Напомним, что 12 апреля Клинтон объявила о выдвижении своей кандидатуры на президентских выборах 2016 года от Демократической партии.