Ջեբ Բուշը Դոնալդ Թրամփին խեղկատակ է անվանել
Հանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Ջեբ Բուշն իր մրցակից Դոնալդ Թրամփին խեղկատակ և ծաղրածու է անվանել։
«Politico»–ի տեղեկացմամբ՝ Ջեբ Բուշը, որը երկար ժամանակ ջանում էր խուսափել նախընտրական արշավին միացած Թրամփի հետ հակամարտելուց, սկսել է արձագանքել միրլիարդատիրոջ սուր արտահայտություններին։
Ավելի վաղ Բուշը երբեք չէր մեկնաբանում Թրամփի այն տեսակետը, թե Մեքսիկայի որոշ ներգաղթյալներ «բռնավորներ են»։ Ինքը Բուշը լավ է խոսում իսպաներեն, աջակցում է ներգաղթային բարեփոխումներին և ամուսնացած է Մեքսիկայի նախկին քաղաքացուհու հետ։
Սակայն երբ մի անգամ Թրամփն իր ելույթներից մեկի ժամանակ հայտարարեց, որ «Բուշին դուր են գալիս անլեգալները նրա կնոջ պատճառով», քաղաքական գործիչն արձագանքեց, որ միանգամայն բնական է սիրել սեփական կնոջը, իսկ միլիարդատիրոջը մեղադրեց այն բանում, որ վերջինը վաստակում է մյուսների վախերի հաշվին։

Джеб Буш назвал Дональда Трампа клоуном
Кандидат на пост президента США от Республиканской партии Джеб Буш назвал своего соперника Дональда Трампа шутом и клоуном, передает «Gazeta.ru» со ссылкой на «Politico».
Джеб Буш, который долгое время старался не вступать в перепалку с Дональдом Трампом после того, как тот присоединился к предвыборной гонке, отреагировал на многочисленные резкие высказывания миллиардера.
Ранее Буш никак не комментировал речь Трампа, в которой тот заявил, что некоторые мигранты из Мексики «насильники». Сам Буш хорошо говорит по-испански, поддерживает миграционную реформу и женат на бывшей гражданке Мексики.
Однако когда Трамп в одном из своих выступлений заявил, что «Бушу нравятся нелегалы из-за его жены», политик отреагировал словами, что абсолютно нормально любить свою жену, а миллиардера обвинил в том, что тот наживается на страхах других людей.
Также в ходе перепалки Буш поинтересовался, в чем заключается проблема Трампа, и назвал политика шутом и клоуном.