Իսրայելը կպարսպի իր սահմանը ներգաղթյալների դեմ
Իսրայելը պատվարային շինություններ կկառուցի Հորդանանի հետ իր սահմանին ներգաղթյալների դեմ պայքարի շրջանակներում։ Այս մասին, «The New York Times»–ի փոխանցմամբ, հայտարարել է այդ երկրի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն։
Նա նաև չեղարկել է Սիրիայից փախստականներ ընդունելու վերաբերյալ ընդդիմադիր քաղգործիչների առաջարկը՝ հայտարարելով, որ «Իսրայելը շատ փոքրիկ երկիր է»։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Մեծ Բրիտանիայի կառավարությունը ծրագրում է ազգային բյուջեից 18 մլրդ դոլար առանձնացնել Սիրիայի փախստականներին օգնելու համար։ Այս մասին հայտնել էր ֆինանսների նախարար Ջորջ Օսբորնը։

Израиль построит на границе ограждение от мигрантов
Израиль построит заградительные сооружения на границе с Иорданией в рамках программы мер по борьбе с мигрантами. Как сообщает «The New York Times», об этом заявил израильский премьер-министр Биньямин Нетаньяху.
Он также отклонил предложение оппозиционных политиков принять беженцев из Сирии, заявив, что Израиль «очень маленькая страна».
Ранее сообщалось, что правительство Великобритании планирует выделить из национального бюджета около $18 млрд на размещение и оказание помощи беженцам из Сирии. Об этом заявил министр финансов Джордж Осборн.