ՌԴ–ն բացատրությունների է սպասում օդային միջանցքի փակման վերաբերյալ
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը հաստատել է, որ Մոսկվան բացատրությունների է սպասում Սոֆիայի կողմից՝ Սիրիա մարդասիրական օգնություն տեղափոխող ռուսական ինքնաթիռների դիմաց օդային ճանապարհը փակելու վերաբերյալ։
«Ես գիտեմ, որ ԱԳՆ–ից հաղորդվել է, որ ռուսական կողմը բացատրությունների է սպասում։ Առայժմ այդ ամենին ավելացնելու այլ բան չունեմ»,–«ՌԻԱ նովոստի»–ի փոխանցմամբ՝ ասել է Պեսկովը։
Ավելի վաղ Սոֆիան պաշտոնապես հաստատել էր Սիրիա մարդասիրական օգնություն տանող ռուսական ինքնաթիռների դիմաց իր օդային տարածքի փակման մասին։

Москва запросила у Болгарии разъяснения по закрытию воздушного коридора в Сирию
Пресс-секретарь Владимира Путина Дмитрий Песков подтвердил, что Москва ждет разъяснений от Софии по закрытию воздушного пространства для российских самолетов с гуманитарным грузом для Сирии, передает РИА «Новости».
«Я знаю, что по линии Министерства иностранных дел было заявлено, что российская сторона будет ждать разъяснений. Пока мне добавить к этому нечего», – заявил Песков.
Ранее официальная София подтвердила закрытие своего воздушного пространства для российских самолетов с гуманитарной помощью для Сирии.