Օբաման արջի կիսատ թողած սաղմոնն է կերել (տեսանյութ)
ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբաման, որը մասնակցում է «NBC»–ով հեռարձակվող «Running Wild» իրապատում հեռուստաշոուին, հաղորդման վարող Բեար Գրիլսի հետ սաղմոն է կերել Ալյասկայում եռօրյա ճանապարհորդության շրջանակներում։ Հաղորդումներից մեկի թիզերը հրապարակվել է «Today»–ում։
Գրիլսն ու Օբաման կիսատ սաղմոն են գտել, որն ամբողջությամբ հոշոտված չի եղել արջի կողմից։ Գրիլսը նշել է, որ հաճախ արջերն ուտում են միայն սաղմոնի ամենայուղոտ մասերը՝ անվնաս թողնելով գրեթե ամբողջական միսը։
Մինչ սաղմոնը կխորովվեր, Օբաման ու Գրիլսը զրուցել են գլոբալ տաքացման ազդեցությունների մասին։ Նախագահը նշել է, որ իրեն անհանգստացնում է այդ հարցը՝ իր երեխաների և ապագա թոռների ապագայի մասին մտածելով։
«Սա, թերևս, իմ նախագահության ամենալավ օրերից մեկն էր։ Նախ՝ ես աշխատասենյակում չեմ, և երկրորդ՝ կոստյումով չեմ»,–իր տպավորություններով է կիսվել Օբաման նկարահանումների ժամանակ։

Обама поел лосося на Аляске и поговорил о глобальном потеплении (фото)
Президент США Барак Обама вместе с ведущим шоу «Running Wild» Беаром Гриллсом поел лосося в рамках трехдневного путешествия по Аляске. Тизер одного из выпусков передачи был опубликован изданием «Today», передает «Gazeta.ru».
Вместе с Гриллсом он нашел лосося, недоеденного медведем. Ведущий пояснил, что чаще всего медведи лакомятся лишь самыми жирными частями рыбы, оставляя при этом все мясо.
Обама и Гриллс поговорили о влиянии глобального потепления, пока готовили на огне лосося. Президент отметил, что его волнует эта проблема из-за будущего его детей и внуков.
«Это, пожалуй, один из лучших дней моего президентства. Во-первых, я не в своем офисе. Во-вторых, я не в костюме», – рассказал о своих впечатлениях Обама во время съемок.