Սպիտակ տունը կոչ է արել ՌԴ–ին ավելի կառուցողական օգնություն ցուցաբերել ԻՊ դեմ պայքարում
ԱՄՆ–ը կոչ է արել ՌԴ–ին ավելի կառուցողական լինել Սիրիայում «Իսլամական պետության» դեմ պայքարող միջազգային կոալիցիայի հետ փոխգործակցության մեջ։ Այս մասին հայտնում է «Reuters»–ը՝ Սպիտակ տան պաշտոնական ներկայացուցիչ Ջոշ Էռնեստին հղումով։
Վերջինը հայտարարել է, որ Ռուսաստանը պետք է ավելի ակտիվ մասնակցի ահաբեկչության դեմ պայքարին, այլ ոչ թե մեծացնի իր ռազմական ներկայությունը Սիրիայում։
Էռնեստը նաև նշել է, որ տեղեկատվություն չունի այն մասին՝ արդյոք Օբաման հեռախոսազրույց կունենա՞ ՌԴ նախագահ Պուտինի հետ այդ հարցով։

Белый дом призвал Россию оказывать более конструктивную помощь в борьбе с ИГ
США призывают Россию к более конструктивному взаимодействию с международной коалицией для борьбы с «Исламским государством» в Сирии, передает «Gazeta.ru» заявление официального представителя Белого дома Джоша Эрнеста.
Он заявил, что России следует принимать более активное участие в борьбе с террористами, а не наращивать в Сирии свое военное присутствие.
Эрнест также заявил, что у него нет информации о том, будет ли президент США Барак Обама обсуждать с президентом России Владимиром Путиным этот вопрос по телефону.