Պլատինի. «Բլաթթերի գործում նշված վճարումներն արվել են ինձ՝ ըստ ՖԻՖԱ–ի հետ իմ գործարքի»
ՈւԵՖԱ–ի նախագահ, ՖԻՖԱ–ի ղեկավարի թեկնածու Միշել Պլատինին կարծիք է հայտնել կազմակերպության գործող նախագահ Յոզեֆ Բլաթթերի դեմ շվեյցարական դատախազության հարուցած քրեական գործի մասին։
«Այն վճարումները, որոնց մասին նշվում է, կատարվել են այն աշխատանքի համար, որը ես արել եմ համաձայն ՖԻՖԱ–ի հետ իմ գործարքի։ Ուրախ եմ, որ հնարավորություն ունեմ այդ ամենը բացատրելու շվեյցարական իշխանություններին»,– «Թվիթթերի» իր էջում Պլատինիի խոսքերն է մեջբերում «Press Association»–ի լրագրող Մարտին Զիգլերը։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Յոզեֆ Բլաթթերին կասկածում են ՈւԵՖԱ–ի նախագահ Միշել Պլատինիին ապօրինի կերպով 2 մլն շվեյցարական ֆրանկ փոխանցելու մեջ։

Платини: «Выплаты в «деле Блаттера» были произведены за мою работу по контракту с ФИФА»
Президент УЕФА, кандидат на пост главы ФИФА Мишель Платини высказался относительно того, что он фигурирует в уголовном деле, заведенном швейцарской прокуратурой в отношении действующего главы ФИФА Йозефа Блаттера.
«Те выплаты, о которых идет речь, были произведены за работу, которую я выполнял по контракту с ФИФА. Я рад, что у меня есть возможность все это объяснить швейцарским властям», – приводятся слова Платини в «Twitter» журналиста «Press Association» Мартина Циглера.
Ранее стало известно, что президент Федерации футбола Йозеф Блаттер подозревается в незаконном переводе двух миллионов швейцарских франков президенту УЕФА Мишелю Платини.