Քադիրովը գովել է ՄԱԿ ԳԱ նիստում Պուտինի ելույթը
Չեչնիայի ղեկավար Ռամզան Քադիրովն «Ինսթագրամի» իր էջում անդրադարձել է ՄԱԿ ԳԱ հոբելյանական նիստում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի ելույթին։
«Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի ելույթը ՄԱԿ ԳԱ–ում տարբերվում էր իր կոնկրետությամբ, լակոնիկությամբ, այսօրվա աշխարհի շատ խնդիրների համար իրական «դեղատոմսերի» հագեցածությամբ»,–գրել է Քադիրովը։
Չեչեն առաջնորդն անդրադարձել է նաև «Իսլամական պետության» դեմ պայքարում ՌԴ որդեգրած դիրքորոշմանը։
«Նա հայտարարեց, որ մինչ օրս կիրառված միջոցները չեն նպաստում ԻԼԻՊ–ի չեզոքացմանը։ Նա մեծ սխալ համարեց սիրիական օրինավոր իշխանությունների հետ համագործակցելուց հրաժարվելը, որոնք իսկապես պայքարում են ԻՊ դեմ։ Պուտինը հարցրեց՝ հասկանո՞ւմ են նրանք արդյոք, թե ինչ են արել։ Նա հիշեցրեց, որ երիտասարդներին սկզբում զինում են, վարժեցնում, իբր, ահաբեկիչների դեմ պայքարելու համար, այնուհետև հենց այդ երիտասարդներն էլ համալրում են ԻՊ շարքերը։ Նա նշեց, որ նրանք հրեշավոր մարդիկ են, բայց ոչ անխելք»,–հավելել է Քադիրովը՝ ընդգծելով, որ ինքը և իր զինակիցները հպարտանում են Պուտինով, և պատրաստ են պայքարել ԻՊ դեմ նույնիսկ վերջինի որջում։

Кадыров похвалил выступление Путина в ООН
Глава Чеченской Республики на своей странице в «Instagram» прокомментировал выступление Владимира Путина на заседании Генассамблеи ООН.
«Президент России Владимир Путин на ГА ООН отличался конкретностью, лаконичностью, насыщенностью реальных рецептов ко многим проблемам сегодняшнего мира», – написал Кадыров.
Глава региона отметил позицию Путина по борьбе с «Исламским государством».
«Он заявил, что принимаемые до сих пор меры не способствуют нейтрализации ИГ. Он назвал большой ошибкой отказ от сотрудничества с законными сирийскими властями, которые реально борются с ИГ. Путин задал прямой вопрос: понимают ли они, чего натворили? Он напомнил, что молодых людей сперва вооружают, обучают под видом борьбы с террористами, а затем они же пополняют ряды ИГ. Он отметил, что это страшные люди, но не глупые», – написал Кадыров.
Чеченский лидер подчеркнул, что он и его соратники гордятся Путиным и «готовы бороться с ИГ даже в его логове».