ՌԴ և Իսրայելի զինվորականները կխորհրդակցեն Սիրիայում համաձայնեցված աշխատելու համար
Ռուս զինվորականների պատվիրակությունը՝ Գլխավոր շտաբի առաջին փոխղեկավար Նիկոլայ Բոգդանովսկու գլխավորությամբ, կարող է Թել–Ավիվում խորհրդակցություններ ունենալ իսրայելցի գործընկերների հետ Սիրիայում հնարավոր գործողությունները համաձայնեցնելու հարցով։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ նովոստի»–ն՝ զինվորական շրջանակներին հղումով։
«Երեքշաբթի՝ հոկտեմբերի 6–ին, Իսրայելի Գլխավոր շտաբի ղեկավարի տեղակալ Յաիր Հոլանը կհանդիպի իր ռուս գործընկերոջ՝ Նիկոլայ Բոգդանովսկու հետ։ Հանդիպումը կկայանա Թել–Ավիվում և կլինի Իսրայել ռուս զինվորականների պատվիրակության այցի մի մասը։ Հանդիպման ժամանակ կքննարկվի, մասնավորապես, տարածաշրջանում մեր գործողությունների համաձայնեցումը»,–ասել է նա։
Հիշեցնենք՝ նախորդ շաբաթ Մոսկվա այցելած Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հայտարարել էր, որ Մերձավոր Արևելքում ՌԴ–ն և Իսրայելն ընդհանուր շահեր ունեն։

Россия и Израиль проведут консультации о координации в Сирии
Делегация российских военных во главе с первым замначальника Генштаба Николаем Богдановским может провести консультации в Тель-Авиве с израильскими коллегами о координации возможных действий в Сирии, сообщает РИА «Новости» со ссылкой на источник в армейских кругах.
«Во вторник, 6 октября, замначальника Генерального штаба Израиля Яир Голан встретится со своим российским коллегой Николаем Богдановским. Встреча состоится в Тель-Авиве и будет частью двухдневного визита российской военной делегации в Израиль. В ходе встречи будет обсуждаться, в частности, координация действий в регионе», – сказал он.
Напомним, что договоренность о создании механизма координации в Сирии была достигнута на прошлой неделе в ходе визита Нетаньяху в Москву.