Սահակաշվիլին մաֆիայից բարձր կգոռա
Օդեսսայի նահանգապետ Միխայիլ Սահակաշվիլին պատմել է Ուկրաինայի ափերի ամենաթանկ հողակտորի մասին և այն ապօրինության, որն այնտեղ տիրում է։ Նրա խոսքերով՝ Կրիժանկովկա գյուղի հողը պատկանում է տեղական գյուղխորհրդին։
«Մենք որոշել ենք վերջ տալ այդ ապօրինությանը»,–«Ֆեյսբուքի» իր էջում գրել է Սահակաշվիլին։
Նահանգապետը նշել է, որ գյուղխորհրդում իրեն պաստառներով են ընդունել, իբր, թանկ հողակտորի սեփականատերերը։
«Ես հաշվի եմ առնում ցանկացած բնակչի կարծիք, բայց այդ մաֆիան ինձանից բարձր չի գոռա»,–գրել է Սահակաշվիլին։
Տեղական ԶԼՄ–ի հաղորդմամբ՝ Սահակաշվիլին իսկական հարեմ է ստեղծել Օդեսսայում. իր հավանած բոլոր կանանց նա պետական պաշտոններ է տալիս։

Саакашвли: «Мафии меня не перекричать»
Губернатор Одесской области Украины Михаил Саакашвили рассказал о самой дорогой земле на побережье страны и беспределе, который там царит. По его словам, землю села Крыжанковка распределяет местный сельсовет, и владеют ей члены семей руководства сельсовета. «Мы решили с этим беспределом покончить», – написал Саакашвили на своей странице в «Facebook».
Губернатор отметил, что в сельсовете его встретили люди с плакатами, якобы владельцы дорогой земли. «Я прислушиваюсь к мнению каждого жителя, но этой мафии меня не перекричать», – написал Саакашвили.
Напомним, что 30 мая 2015 года Михаил Саакашвили был официально назначен губернатором Одесской области. Его кандидатуру предложило правительство, а затем ее утвердил Петр Порошенко.