«CNN»–ը հեռացրել է սիրիացի փախստականների մասին օրենքը քննադատած լրագրողին
«CNN»–ի թղթակից Էլիզ Լաբոթթը 2 շաբաթով հեռացվել է աշխատանքից թվիթթերյան հաղորդագրության պատճառով, որում բացասական է արտահայտվել Սիրիայի և Իրաքի փախստականների ընդունումը սահմանափակող օրինագծի վերաբերյալ։ Այս մասին գրում է «New York Daily News»–ը։
«Պալատն օրինագիծ է մշակել, որը կարող է սահմանափակել սիրիացի փախստականների ընդունումը։ Ազատության հուշարձանն ամոթից կախել է գլուխը»,գրել էր լրագրողը։
Արդյունքում՝ Լաբոթթը ստիպված է եղել ներողություն խնդրել իր հաղորդագրութւյան համար՝ այն բնութագրելով «կոնյունկտուրային»։

CNN отстранил журналистку за критику закона о беженцах из Сирии
Корреспондент телеканала CNN Элиз Лаботт была на две недели отстранена от работы из-за сообщения в «Twitter», в котором она дала негативную оценку законопроекту об ограничении приема беженцев из Сирии и Ирака, передает «Gazeta.ru» со ссылкой на «New York Daily News».
«Палата пропустила законопроект, который может ограничить прием сирийских беженцев. Статуя свободы стыдливо склонила голову», – написала она.
Впоследствии Лаботт принесла извинения за данное сообщение, охарактеризовав его как «конъюнктурное».