ՌԴ ինքնաթիռները հանգստյան օրերին ԻԼԻՊ–ի 472 օբյեկտ են խոցել Սիրիայում
Հանգստյան օրերին ՌԴ ավիացիան ահաբեկիչների 472 օբյեկտ է խոցել։ Իրականացվել է 141 մարտական թռիչք։ Այս մասին գրում է «ntv.ru»–ն՝ ՌԴ ՊՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Իգոր Կոնաշենկովի հայտարարությանը հղումով։
ՌԴ ռմբակոծիչների թիրախներն են եղել Հալեպում, Դամասկոսում, Իդլիբում, Լաթաքիայում, Համայում, Հոմսում, Ռաքքայում, Դեյր էզ-Զորում տեղակայված ահաբեկիչների օբյեկտները։
Կոնաշենկովը հավելել է, որ մարտական առաջադրանքներն իրագործելուց հետո ինքնաթիռները բարեհաջող վայրէջք են կատարել «Հմեյմիմ» ավիաբազա։
Հիշեցնենք՝ երբ հաստատվեց, որ Եգիպտոսում A321–ի կործանումն ահաբեկչություն է եղել, ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը կարգադրեց ուժեղացնել Սիրիայում զինյալների դիրքերին հասցվող ավիահարվածները, որ «հանցագործները հականան՝ հատուցումն անխուսափելի է»։ Դրան հետևեց ահաբեկիչների դեմ սկսած արշավին հեռահար ավիացիայի ռմբակոծիչների ներգրավումը։

Российская авиация а выходные нанесла удары по 472 объектам ИГ в Сирии
Военно-космические войска (ВКС) России в Сирии за минувшие выходные совершили 141 боевой вылет и разбомбили 472 объекта боевиков «Исламского государства». Об этом сегодня сообщил представитель Минобороны РФ генерал-майор Игорь Конашенков.
«Самолетами ВКС России выполнен 141 боевой вылет и нанесены удары по 472 объектам террористов в провинциях Алеппо, Дамаск, Идлиб, Латакия, Хама, Хомс, Ракка и Дейр-Эз-Зор», –сообщил представитель ведомства. Все бомбардировщики благополучно вернулись на авиабазу «Хмеймим».
Параллельно с авиаударами продолжалась работа по доразведке целей, на которые будут направлены дальнейшие атаки российских бомбардировщиков.