Իսլամականները տարածել են «ԱԴԾ գործակալի» սպանության տեսանյութը
«Իսլամական պետություն» խմբավորումը համացանցում տեսանյութ է հրապարակել, որում ահաբեկիչը գլխատում է նարնջագույն կոմբինեզոնով մի տղամարդու։ Վերջինը ներկայանում է իբրև ՌԴ Անվտանգության դաշնային ծառայության գործակալ։ «BBC»–ի փոխանցմամբ՝ ահաբեկիչը նաև գրոհներով է սպառնում Ռուսաստանին։
Ռուսալեզու պատանդը պատմում է, որ ԱԴԾ–ն հավաքագրել է իրեն 2014թ. ամռանը Մայկոպում։ Ավելի ուշ նա ուղարկվել է Իրաքում ԻՊ վերահսկողության տակ գտնվող տարածք։ Տղամարդը նաև նշել է, որ ծնունդով Գրոզնիից է։
ՌԴ ԱԴԾ–ից, սակայն, հայտնել են, որ նշված տեղեկատվությունը, ինչպես նաև սպանությունը կարող են կեղծ լինել, քանի որ իրենց տրամադրության տակ նման տեսանյութ չկա։
«Интерфакс»–ն էլ, իսրայելական «Արուց Շևային» հղումով, գրում է, որ խոսքը 23-ամյա չեչենի սպանության մասին է։

Исламисты распространили видео убийства мужчины, называющего себя агентом ФСБ
Террористическая группировка «Исламское государство» распространила в интернете видеоролик, на котором террорист убивает мужчину в оранжевом комбинезоне, передает BBC. Перед расправой стоящий на коленях называет себя агентом ФСБ. На видео террористы угрожают России нападениями.
На видеозаписи плененный мужчина говорит на русском языке. По его словам, ФСБ завербовала его летом 2014 г. в Майкопе. Позже он был заслан на подконтрольную в Ираке территорию ИГ. Мужчина также заявил, что он родом из Грозного.
Как сообщает «Интерфакс» со ссылкой на израильскую радиостанцию «Аруц Шева», речь может идти об убийстве 23-летнего чеченца.