ԱՄՆ–ը 24 մլն դոլարի օգնություն կցուցաբերի Եվրոպայի փախստականներին
ԱՄՆ–ը հայտարարել է 24 մլն դոլար առանձնացնելու մասին Եվրոպա ժամանած փախստականներին օգնելու միջազգային ջանքերի շրջանակներում։ Այս մասին ասվում է Պետքարտուղարության կայքում։
Օգնությունը կտրամադրվի փախստականների հարցով ՄԱԿ գլխավոր կոմիսարի վարչության միջոցով, որն էլ իր հերթին օգնություն կտրամադրի կացարանի և պարենի կարիք ունեցողներին։
Նշվում է նաև, որ միջոցները կծախսվեն փախստականների փոխադրումները կազմակերպելու և նրանց պաշտպանություն տրամադրելու վրա։
Ավելի վաղ էլ հայտնի էր դարձել, որ ամերիկացի 1000 ռաբբի նամակ է հրապարակել Հրեա ներգաղթյալների օգնության միություն՝ հայտնելով, որ աջակցում է սիրիացի փախստականների վերաբնակեցմանն ԱՄՆ–ում։

США выделят $24 млн на помощь беженцам в Европе
США заявили о решении выделить $24 млн в рамках международных усилий по оказанию помощи беженцам, прибывающим в Европу. Как передает «Gazeta.ru», об этом сообщается на сайте Госдепартамента.
Средства будут предоставлены через линию управления верховного комиссара ООН по делам беженцев, который в свою очередь предоставит помощь нуждающимся в убежище и продовольствии.
Также отмечается, что средства уйдут на организацию транспортировки беженцев и предоставление им защиты.
Ранее сообщалось, что 1000 американских раввинов написали письмо в поддержку переселения беженцев в США.