Այցելություն Հադրութի շրջանի Տումի գյուղ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նախօրեին այցելել է Հադրութի շրջանի Տումի գյուղ և մասնակցել Հայրենական մեծ պատերազմի և Արցախյան ազատամարտի նահատակների հիշատակը հավերժացնող վերջերս վերանորոգված հուշահամալիրի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Նախագահը նշել է, որ հայրենիքի պաշտպանության համար զոհվածների հիշատակի հավերժացումը հանդիսանում է մատաղ սերնդի հայրենասիրական դաստիարակության կարևոր նախապայմաններից մեկը:
Նախագահի խոսքով' այն հանգամանքը, որ համալիրի վերանորոգումը կատարվել է ժողովրդի հանգանակության, պետական և հասարակական սեկտորների համատեղ ջանքերով, ցույց է տալիս հասարակության բոլոր հատվածների միակամությունն այս կարևոր հարցում:
Այնուհետև Բակո Սահակյանը հայրենիքի պաշտպանության գործում ակտիվ մասնակցություն ունեցած մի խումբ ազատամարտիկների հանձնել է պետական պարգևներ:

Визит в село Туми Гадрутского района НКР
2 октября президент Республики Арцах Бако Саакян посетил село Туми Гадрутского района, где принял участие в торжественной церемонии открытия отремонтированного мемориального комплекса в память погибших в Великой Отечественной и Арцахской освободительной войнах.
Президент отметил, что увековечивание памяти погибших при защите родины является одной из важных составляющих патриотического воспитания подрастающего поколения.
Бако Саакян подчеркнул, что сам факт того, что ремонт комплекса был осуществлен совместными усилиями народа, государственного и общественного секторов, показывает единение всех слоев общества в этом важном вопросе. Затем он вручил государственные награды группе ветеранов войны, принявших активное участие в деле защиты родины.