Եվրոպայի լիգա. «Բորուսիան» կխաղա ՊԱՕԿ–ի հետ
Եվրոպայի լիգայի խմբային փուլի 6–րդ տուրի շրջանակներում այսօր Դորտմունդի «Բորուսիան» կհյուրընկալի հունական ՊԱՕԿ–ին։
Ներկա դրությամբ «Բորուսիան» և «Կրասնոդարը» գլխավորում են C խումբը՝ 10-ական միավորներով։ Սակայն անհատական հանդիպումների արդյունքներով գերմանացիները զիջում են ռուսական թիմին. կրասնոդարցիներն առավելություն ունեն արտագնա հանդիպումում խփած գոլի շնորհիվ։
Մրցաշարի հաջորդ փուլում ավելի հարմարավետ դիրք զբաղեցնելու համար «իշամեղուներին» անհրաժեշտ է հաղթել ՊԱՕԿ–ին՝ հուսով, որ «Կրասնոդարը» տանուլ կտա «Գաբալայի» հետ արտագնա խաղում։
Հենրիխ Մխիթարյանի թիմը հիանալի մարզավիճակում է։ Շաբաթ օրը նա հաղթել է «Վոլֆսբուրգին»՝ ամրապնդվելով Գերմանիայի ընթացիկ առաջնության 2–րդ տեղում։
Եվրոպայի լիգայի նախորդ տուրում ՊԱՕԿ–ը սեփական դաշտում «Գաբալայի» հետ ոչ ոքի խաղալուց հետո 3 անընդմեջ հաղթանակ էր տոնել և գտնվում է վերելքում։

Лига Европы: «Боруссия» сыграет с ПАОК-ом
Сегодня в рамках 6-го тура группового этапа Лиги Европы дортмундская «Боруссия» будет принимать греческий ПАОК.
На данный момент «Боруссия» и «Краснодар» возглавляют группу C с 10-ю набранными очками, но немцы уступают российской команде по результату личных встреч – у краснодарцев преимущество за счет забитого в гостях мяча.
Для более комфортной позиции в следующей стадии турнира «шмелям» необходима победа над ПАОК-ом, с надеждой на осечку «Краснодара», который на выезде сыграет с «Габалой».
Команда Генриха Мхитаряна находится в прекрасной форме. В субботу она провела матч против участника группового раунда Лиги чемпионов «Вольфсбурга», и переиграла соперника, упрочив свои позиции как текущей второй команды чемпионата Германии.
ПАОК после домашней ничьи с «Габалой» в предыдущем туре Лиги Европы одержал три победы подряд, и тоже находится на подъеме.