Մոլդովայի ընդդիմադիրները պիկետ են կազմակերպել նախագահի քաղաքամերձ նստավայրի մոտ
Մոլդովայի ընդդիմադիր «Մեր կուսակցության» ակտիվիստները պիկետ են անում նախագահ Նիկոլայ Տիմոֆտիի Կոնդրիցա ավանի նստավայրի մոտ, որը 30 կմ հեռավորության վրա է մայրաքաղաք Քիշնևից։ Այս մասին «Ֆեյսբուքի» իր էջում գրել է կուսակցության առաջնորդ, Բելցի քաղաքապետ Ռենատո Ուսատին։
Ցուցարարները նստավայրի մոտ խարույկ են վառել և լոզունգներ են վանկարկում՝ «Կորի՛ր, Տիմոֆտի», «Նախագա՛հ, հրաժարակա՛ն տուր»։
Ուսատիի խոսքերով՝ ընդդիմադիրները ծրագրում են շարունակել ակցիան, վերջնագիր ներկայացնել Տիմոֆտիին՝ պահանջելով վերջինի ստորագրությունը իր հրաժարականի հայտարարության տակ։

Оппозиционеры в Молдавии пикетируют загородную резиденцию президента
Активисты оппозиционной «Нашей партии» пикетируют загородную резиденцию президента Молдавии Николая Тимофти в поселке Кондрица в 30 км от Кишинева. Как передает «Gazeta.ru» об этом на своей странице в «Фейсбук» сообщил лидер партии, мэр города Бельцы Ренато Усатый.
Митингующие разожгли перед воротами резиденции костер и скандируют лозунги: «Долой, Тимофти», «Президент – в отставку!»
По словам Усатого, они планируют продолжать акцию и выдвинуть ультиматум, потребовав от Тимофти подписания заявления о своем уходе с поста президента.