Անհայտ անձն ուժգին հարվածել է Իսպանիայի վարչապետի դեմքին (տեսանյութ)
Իսպանիայի կառավարության նախագահ Մարիանո Ռահոյը Գալիսիայում զբոսնելու ժամանակ հարձակման է ենթարկվել։ Տեղական ԶԼՄ–ի փոխանցմամբ՝ դեպքը տեղի է ունեցել Պոնտևեդրա քաղաքի կենտրոնում։
Վարչապետը Գալիսիա էր ժամանել իր նախընտրական արշավի շրջանակներում՝ դեկտեմբերի 20–ի համապետական ընտրությունների նախաշեմին։
Պոնտևեդրայում Ռահոյին, «ՏԱՍՍ»–ի փոխանցմամբ, ուղեկցել են իշխող Ժողովրդական կուսակցության անդամները։ Այդ ժամանակ մի երիտասարդ է մոտեցել վարչապետին՝ խնդրելով լուսանկարվել իր հետ։ Սակայն ֆոտոսեսիայի փոխարեն անծանոթն այնքան ուժգին է հարվածել Ռահոյի դեմքին, որ վերջինի ակնոցը թռել է։

Премьера Испании ударили по лицу во время прогулки (видео)
Председатель правительства Испании Мариано Рахой подвергся нападению во время прогулки в Галисии. Как сообщает местные СМИ, инцидент произошел в центре города Понтеведра.
Премьер-министр приехал в Галисию в рамках избирательной кампании в преддверии всеобщих выборов 20 декабря.
В Понтеведре Рахоя, по данным ТАСС, сопровождали члены правящей Народной партии, когда к нему подошел молодой человек с просьбой сфотографироваться. Однако вместе фотосессии незнакомец ударил премьера по лицу так, что у него даже слетели очки.