Թուրքական ընկերությունները կշարունակեն մասնակցել ԱԱ–2018–ի մարզադաշտերի կառուցմանը
ՌԴ Տնտեսական զարգացման նախարարության ղեկավար Ալեքսեյ Ուլյուկաևը հաղորդել է, որ թուրքական կապալառու ընկերությունները կշարունակեն մասնակցել ՌԴ–ում Ֆուտբոլի 2018–ի աշխարհի առաջնության մարզադաշտերի կառուցման աշխատանքներին։
«Թուրքական ընկերությունները մինչև վերջ կկառուցեն Ֆուտբոլի 2018թ. ԱԱ մարզադաշտերը, և գործող բոլոր պայմանագրերը կիրականան»,–Ուլյուկաևի խոսքերն է մեջբերում «Р-спорт»–ը։
Հիշեցնենք՝ վերջերս Թուրքիայի դեմ ՌԴ սահմանած պատժամիջոցները պայմանավորված են նոյեմբերի 24–ին սիրիական Լաթաքիայում թուրքական կործանիչով ՌԴ ՌՏՈւ–ին պատկանող ինքնաթիռը խոցելու դեպքի հետ։

Турецкие компании достроят стадионы ЧМ-2018
Глава министерства экономического развития РФ Алексей Улюкаев подтвердил, что турецкие подрядчики продолжат работу на объектах ЧМ-2018, несмотря на сложные отношения между странами. Об этом сообщает «Интерфакс».
«Турецкие компании будут достраивать стадионы к чемпионату мира по футболу 2018 года, и все остальные действующие контракты будут реализовываться», – сказал Улюкаев.
Напомним, что финальный турнир ЧМ-2018 пройдет с 14 июня по 15 июля 2018 года на 12-ти стадионах в 11-ти городах России: Москве, Екатеринбурге, Калининграде, Казани, Нижнем Новгороде, Ростове-на-Дону, Самаре, Саранске, Сочи, Санкт-Петербурге и Волгограде.