Էրդողանը վստահ է՝ թուրքական արտահանումները դեպի ՌԴ կմեծանան
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ հավատում է դեպի ՌԴ թուրքական արտահանումների մեծացմանը՝ չնայած երկու երկրների հարաբերություններում առկա ճգնաժամին։ Այս մասին, «Վեստիի» փոխանցմամբ, նա ասել է Բուրսայում Առևտրաարդյունաբերական պալատի նիստում։
«Չնայած այն խնդիրներին, որոնք մենք ներկայումս ունենք ՌԴ հետ, ես հավատում եմ, որ մեր արտահանումները կրկին կմեծանան։ Դուք կարող եք չանհանգստանալ»,–վստահեցրել է Էրդողանը։
Հիշեցնենք՝ երկու երկրների հարաբերությունները կտրուկ սրվեցին նոյեմբերի 24–ին սիրիական Լաթաքիայում թուրքական կործանիչով ՌԴ ՌՏՈւ–ի ինքնաթիռի խոցումից հետո։ Կատարվածից մի քանի օր անց ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը տնտեսական պատժամիջոցներ սահմանեց Թուրքիայի նկատմամբ։

Эрдоган уверен, что турецкий экспорт в Россию будет расти
Президент Турции Реджеп Эрдоган, выступая 21 декабря на собрании торгово-промышленной палаты в Бурсе, заявил, что экспорт турецких товаров в РФ будет расти, передает «Комсомольская правда».
«Несмотря на проблемы, которые у нас сейчас с Россией, я верю, что наш экспорт снова будет увеличиваться. Вы можете не волноваться», – заявил Эрдоган в ходе своего выступления.
Напомним, что российско-турецкие отношения резко ухудшились после того, как ВВС Турции сбил российский Су-24 в небе над Сирией. В ответ Москва ввела в отношении Анкары ряд экономических санкций.