Պատասխան հարվա՞ծ. Գերմանիայում հարձակումներ են սկսվել ներգաղթյալների վրա
Գերմանական Քյոլնը շարունակում է տենդել։ Կիրակի երեկոյան 7 օտարերկրացի անհայտ անձանց խմբի կողմից հարձակման է ենթարկվել։ Այս մասին հայտնում է «vesti»–ն։
Քյոլնի ոստիկանության տվյալներով՝ նախ 20 հոգուց բաղկացած խումբը կենտրոնական կայարանի տարածքում հարձակվել է 6 պակիստանցու վրա։ Ավելի ուշ 5 հոգի, ովքեր, ենթադրաբար, առանձնացել էին խմբից, հարձակվել են Սիրիայի քաղաքացու վրա։
ТАСС–ը հիշեցում է, որ հունվարի 1–ի գիշերը Քյոլնում երիտասարդ օտարերկրացիների՝ ենթադրաբար, ներգաղթյալների կողմից մի քանի հարյուր հարձակում, գողություն, բռնաբարություն և վիրավորական գործողություններ էին կատարվել, որոնց զոհ էին դարձել հիմնականում կանայք։ Ոստիկանություն ավելի քան 500 բողոք էր ստացվել։
Դեռ հստակ տեղեկություններ չկան օտարերկրացիների վրա հարձակման և ամանորյա գիշերը կատարված միջադեպերի միջև կապի մասին։

В Кельне начались нападения на мигрантов (видео)
В воскресенье вечером в Кельне7 иностранцев подверглись нападению со стороны группы неизвестных, сообщает «Vesti.ru».
По информации полиции Кельна, группа из 20 человек сначала напала на 6 пакистанцев в районе центрального вокзала. Позже пять человек, предположительно, отделившиеся от группы, совершили нападение на гражданина Сирии, передает ТАСС.
Напомним, что в ночь на 1 января в Кельне молодыми иностранцами, предположительно, мигрантами были совершены несколько сотен нападений, ограблений, изнасилований и оскорблений, жертвами которых, преимущественно, стали женщины. В полицию поступило более 500 заявлений.