ԱՄՆ–ում վատ եղանակի պատճառով զոհվածների թիվը հասել է 28–ի
ԱՄՆ–ում ուժգին ձնատեղումների հետևանքով զոհվածների թիվը հասել է 28–ի։ Այս մասին հայտնում է «РИА Новости»–ն՝ «Associated Press»–ին հղումով։ Ավելի վաղ հաղորդվել էր 25 զոհի մասին։
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ Դելավեր նահանգում իր տան դիմաց կուտակված ձյունը մաքրելու ժամանակ սրտի կաթվածից ոստիկանության սպա է մահացել։ Հարավային Կալիֆոռնիայում էլ ծեր ամուսիններ են զոհվել, ենթադրաբար, շմոլ գազից թունավորվելու պատճառով։ Ոստիկանության տվյալներով՝ ձնաբքի պատճառով նրանք առանց էլեկտրականության էին մնացել, ազգականներից մեկն էլ տանը գեներատոր էր տեղադրել, իսկ երբ տունը լցվել է շմոլ գազով, դարպասներն անհասկանալի պատճառներով փակ են եղել։
Հունվարի 22–ից սկսած ձյան առատ տեղումների պատճառով ԱՄՆ 11 նահանգներում իշխանություններն արտակարգ դրություն են հայտարարել, Վաշինգտոնում դադարեցվել է նաև մետրոպոլիտենի և հասարակական տրանսպորտի աշխատանքը, իսկ Նյու Յորքում մեքենաներին արգելել են երթևեկել փողոցներով։

В США число погибших из-за непогоды возросло до 28 человек
Число жертв по вине снегопадов в США возросло до 28 человек, сообщает РИА «Новости» со ссылкой на «Associated Press». Ранее сообщалось о 25 погибших.
В штате Делавер через час после расчистки снега у своего дома из-за сердечного приступа скончался офицер полиции.
В Южной Каролине, предположительно, от отравления угарным газом, скончалась пожилая пара. По информации полиции, из-за снегопада они остались без электричества, и родственник установил им в гараже генератор, оставив ворота приоткрытыми. После того как по невыясненным причинам ворота закрылись, дом мог заполниться угарным газом.
На пути снегопадов, начавшихся в Штатах 22 января, оказались до 90 миллионов жителей США. Власти в 11 штатах объявили режим ЧП, причем в Вашингтоне было прекращено транспортное сообщение, а в Нью-Йорке запретили автомобилям проезд по улицам. Власти американской столицы, Нью-Джерси и Нью-Йорка призвали жителей не выходить на улицу.
По сообщениям местных СМИ, после снегопадов, в ходе которых в некоторых районах выпало до 70 сантиметров снега и 200 тысяч домов остались без электричества, появилась опасность сильных наводнений.