Այսօր կորոշվի ՉԼ առաջին ֆինալիստը
Այսօր Չեմպիոնների լիգայի կիսաեզրափակչի շրջանակներում մյունխենյան «Բավարիան» կընդունի մադրիդյան «Ատլետիկոյին»։
«Վիսենթե Քալդերոնում» տեղի ունեցած առաջին հանդիպմանը մադրիդցիներին հաջողվել էր նվազագույն՝ 1։0 հաշվով հաղթանակ տանել «Բավարիայի» նկատմամբ՝ առավելություն ապահովելով արտագնա խաղում։
Ներկայումս «Ատլետիկոն» Եվրոպայի ամենաուժեղ պաշտպանությունն ունի. ազգային առաջնության 36 խաղում ակումբն ընդամենը 16 գոլ է բաց թողել, իսկ ՉԼ 11 հանդիպմանը՝ 5 գոլ։
«Բավարիան» ՉԼ ընթացիկ խաղարկությունում հաղթել է տնային բոլոր 5 խաղերում՝ խփելով 19 գնդակ։ Ակումբը պետք է հետ բերի հյուրի կարգավիճակում բաց թողնված գնդակը. մադրիդցիների գոլը զգալիորեն կբարդացնի իրավիճակը, քանի որ «Բավարիան» ստիպված կլինի հաղթել 2 գնդակի տարբերությամբ։

Сегодня определится первый финалист Лиги чемпионов
Сегодня в рамках полуфинала Лиги чемпионов мюнхенская «Бавария» будет принимать мадридский «Атлетико».
В первом матче на «Висенте Кальдерон» «матрасникам» удалось одержать над «Баварией» минимальную победу со счетом 1:0, обеспечив тем самым комфортное преимущество перед выездной встречей.
На данный момент «Атлетико» обладают самой прочной защитой в Европе – в 36 матчах национального чемпионата команда пропустила всего 16 голов, а в 11 встречах в рамках ЛЧ – 5.
«Бавария» в нынешнем розыгрыше Лиги чемпионов выиграла все пять домашних матчей, забив в сумме 19 мячей. Команде предстоит отыграть пропущенный в гостях мяч, при этом гол мадридцев заметно осложнит ситуацию, так как «Баварии» придется выигрывать с разницей в два мяча. Борьба обещает быть бескомпромиссной.