Պուտինը Ռուսաստանն իսլամական աշխարհի հուսալի դաշնակից է անվանել
Իսլամական աշխարհը միշտ կարող է, ի դեմս Ռուսաստանի, հուսալի դաշնակցի գտնել, որն օգնություն կցուցաբերի կենսական խնդիրների լուծման հարցում։ Այս մասին, РИА «Новости»–ի փոխանցմամբ, Պուտինը հայտարարել է «Ռուսաստան–իսլամական աշխարհ» խմբի նիստի մասնակիցներին։
«Կուզենայի հաստատել, որ, ի դեմս Ռուսաստանի, իսլամական աշխարհը միշտ հուսալի դաշնակցի կգտնի՝ պատրաստ աջակցելու կենսական խնդիրների լուծման հարցում», –նշել է ռուս առաջնորդը։
Պուտինը նաև հույս է հայտնել, որ կայացած նիստը կնպաստի վստահության ու ՌԴ և մահմեդական երկրների միջև փոխգործակցության ամրապնդմանը։

Путин назвал Россию надежным союзником исламского мира
Исламский мир всегда сможет найти в лице России надежного союзника, который окажет помощь при решении насущных проблем, заявил президент России Владимир Путин участникам заседания группы стратегического видения «Россия-исламский мир», передает РИА «Новости».
«Хотел бы подтвердить, что в лице России исламский мир всегда найдет надежного союзника, готового оказать содействие в решении насущных проблем. Мы поддерживаем активную позицию мусульманских стран по закреплению в международных отношениях принципов справедливости, верховенства права», – сказал он.
Он также выразил надежду на то, что данное заседание группы сможет послужить укреплению доверия и взаимодействия между Россией и мусульманскими странами.