Պուտինն ասացվածքով է պատասխանել Պորոշենկոյի՝ Ղրիմը վերադարձնելու հայտարարությանը
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Հունաստանի վարչապետ Ալեքսիս Ցիպրասի հետ համատեղ ասուլիսում մեկնաբանել է Ուկրաինայի նախագահ Պյոտր Պորոշենկոյի՝ Ղրիմն ու Դոնբասը վերադարձնելու մասին հայտարարությունը:
«Ինչ վերաբերում է Ղրիմին, ապա այդ հարցը, մենք կարծում ենք, վերջնականապես փակված է: Դա Ղրիմում ապրող մարդկանց պատմական որոշումն է, և այդ հարցով Ռուսաստանը ոչ մեկի հետ ոչ մի քննարկում չի անելու։ Իմ միտքն է գալիս հայտնի առածը՝ «Տա Աստված՝ ձեր հորթն ուտի մեր գայլին»»,- Պուտինի խոսքն է մեջբերում ՏԱՍՍ–ը։
Հիշեցնենք՝ ՌԴ–ում դատապարտված ուկրաինուհի օդաչու Նադեժդա Սավչենկոյի՝ Ուկրաինա վերադառնալուց հետո Պորոշենկոն հայտարարել էր, որ «Կիևը կվերադարձնի» նաև Ղրիմն ու Դոնբասը»։

Путин поговоркой ответил Порошенко на его заявления о возврате Крыма
Россия ни с кем не будет вести никаких обсуждений о возврате Крыма Украине, заявил президент России Владимир Путин, передает ТАСС.
«Что касается Крыма, то вопрос мы считаем закрыт окончательно. Это историческое решение людей, проживающих в Крыму», – сказал он на пресс-конференции по итогам переговоров с руководством Греции.
Путин особо подчеркнул, что «никаких обсуждений по этому поводу ни с кем Россия вести не будет».
Он добавил, что в связи с этим ему в голову пришла известная поговорка – «дай бог вашему теляте нашего волка съесть».
«Поэтому давайте больше не будем к этому возвращаться», – заключил президент РФ.
Напомним, что ранее президент Украины Петр Порошенко заявил, что Крым и Донбасс вернутся на Украину так же, как в страну вернулась осужденная в России военнослужащая Надежда Савченко.