Կալիֆոռնիայում Թրամփի կողմնակիցների և ընդդիմախոսների միջև բախում է տեղի ունեցել (տեսանյութ)
ԱՄՆ Կալիֆոռնիայի Սան Դիեգո քաղաքում նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփի կողմնակիցների և ընդդիմախոսների միջև բախում է տեղի ունցել:
Ինչպես տեղեկացնում է CNN-ը, դեպքը, որին մասնակցել է մոտ հազ մարդ, տեղի է ունեցել քաղաքում Թրամփի կողմից անցկացված նախընտրական միջոցառումից հետո: Քաղաքական գործչի ընդդիմախոսները սպասում էին նրան կոնֆերանսի դահլիճից դուրս` բողոքելով հանրապետականի հականերգաղթային կոչերի դեմ:
Կողմերը միմյանց ուղղությամբ տարբեր առարկաներ, հիմնականում՝ շշեր էին նետում: Բախումների մասնակիցներին ստիպված է եղել հանդարտեցնել ոստիկանությունը:

В Калифорнии столкнулись противники и сторонники Трампа (видео)
В калифорнийском Сан-Диего зафиксированы столкновения между сторонниками и противниками кандидата в президенты США от Республиканской партии Дональда Трампа, передает CNN.
Инцидент с участием смешанной толпы приблизительно в 1 тыс. человек произошел после предвыборного мероприятия, которое миллиардер провел в городе. Протестующие ожидали кандидата и его сторонников с транспарантами за пределами конференц-центра, выражая несогласие с антииммигрантской риторикой Трампа.
Обе стороны кидали друг в друга различные предметы, в основном бутылки, пока их не оттеснила полиция.