Չինացի գործատուն իր անփույթ աշխատակիցներին ստիպել է դառը դդում ուտել
Չինական «Leshang Decorations» ընկերության տնօրենը որոշել է իր անփույթ աշխատակիցներին ստիպել է դառը դդում ուտել, նրանց գործընկերներին էլ ստիպել է նայել այդ ծաղրանքին։ Այս մասին հաղորդում է «Shanghaiist»–ը։
Պատժի նոր մեթոդի մասին հայտնի է դարձել չինական «WeChat» սոցիալական կայքի հրապարակումներից։ Աշխատակիցների խոսքերով՝ նման պատժի է ենթարկվել ընկերության 100 աշխատակիցներից 40–ը։
Պարբերականը նշում է, որ նախկինում աշխատանքային վատ ցուցանիշների համար աշխատակիցներին ստիպում էին վազել, մարզվել, սակայն ղեկավարությունը որոշել է, որ նման մեթոդներն արդեն արդյունավետ չեն։ Այժմ անփույթ աշխատակիցներն ուտում են դառը դդում. ընդ որում, եթե նրանց չի հաջողվում դա կուլ տալ, ապա բերում են նոր չափաբաժիններ։
«Shanghaiist»–ը հայտնում է, որ որոշ աշխատակիցներ իրոք սկսել են ավելի լավ աշխատել։ Ընդ որում, նոր աշխատակիցներից ամեն երկրորդը ցանկացել է լքել ընկերությունը։

Китайский работодатель заставил нерадивых сотрудников давиться горькой тыквой
Директор китайской компании «Leshang Decorations» решил накормить нерадивых сотрудников горькой тыквой и заставил их коллег смотреть на издевательства. Об этом сообщает «Shanghaiist».
О новом методе наказания стало известно из постов в китайской социальной сети «WeChat». По словам сотрудников, ему подверглись 40 из 100 служащих компании.
Издание отмечает, что раньше за плохие рабочие показатели служащих заставляли бегать, отжиматься и качать пресс, но руководство решило, что эти методы уже не так эффективны. Теперь нерадивые трудящиеся едят горькую тыкву, при этом если им не удается ее проглотить, то приносят новые порции.
«Shanghaiist» сообщает, что некоторые сотрудники действительно стали работать лучше. При этом каждый второй новый работник предпочел покинуть компанию.