Կանադայում ակտիվիստը Ջասթին Թրյուդոյի ուղղությամբ դդմի սերմեր է նետել (տեսանյութ)
Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոյի՝ Տորոնտոյից ոչ հեռու գտնվող Համիլտոն քաղաք այցի ժամանակ ամբոխի մեջ կանգնած կանանցից մեկը հրել է լրագրողներին, ովքեր քաղաքային խորհրդի շենքի մոտ սպասում էին քաղաքական գործչի դուրս գալուն, և սկսել է նրա ուղղությամբ դդմի սերմեր նետել՝ բղավելով «Իրականացրո՛ւ քո խոստումները»։
Թիկնապահները ձերբակալել են կարգը խախտողին, իսկ Ջասթին Թրյուդոն, առանց քայլերը դանդաղեցնելու, նստել է մեքենան և հեռացել։ Ավելի ուշ պարզվել է, որ հարձակվողը եղել է Ութե Շմիդ Ջոնսը, ով վերջին խորհրդարանական ընտրությունների ընթացքում առաջադրվել էր Կանադայի «Կանաչների կուսակցությունից»։
Դդմի սերմերի վրա կանաչ թանաքով սրտիկներ են նկարված եղել։ Թե ինչ խոստումների մասին էր բղավում ակտիվիստը, չի հաղորդվում։

В Канаде активистка забросала Джастина Трюдо тыквенными семечками (видео)
Во время визита премьер-министра Канады Джастина Трюдо в Гамильтон недалеко от Торонто одна из женщин, стоявших в толпе, растолкала журналистов, которые ждали выхода политика из здания городского совета, и стала бросать в него тыквенные семечки, выкрикивая: «Выполняй свои обещания!»
Охранники сбили с ног и задержали нарушительницу, Джастин Трюдо, не сбавляя шага, сел в автомобиль и уехал. Позже выяснилось, что нападавшая – Уте Шмид-Джонс, баллотировавшаяся на последних парламентских выборах от Зелёной партии Канады.
На тыквенных семечках зелёным фломастером были нарисованы сердечки. Какие именно обещания имела ввиду активистка, не сообщается.