ԼՂՀ ՊՆ. ադրբեջանական կողմը սադրանքների է դիմում տեղեկատվական դաշտում
Ադրբեջանական կողմը ոչ միայն շարունակում է լարել իրավիճակն առաջնագծում՝ պարբերաբար խախտելով հրադադարի պահմպան ռեժիմը և դիմելով դիվերսիոն հետախուզական փորձերի, այլև սադրանքների է դիմում տեղեկատվական դաշտում:
Մասնավորապես Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության այսօր տարածած հաղորդագրությունն առ այն, թե իբր երեկ գիշեր հայկական կողմը խախտել է հրադադարը կիրառելով 60 միլիմետրանոց ականանետեր, ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետեր ու խոշոր տրամաչափի գնդացիրներ, իրականությանը չի համապատասխանում: Դա հակառակորդ կողմի հերթական քարոզչական հնարքն է:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը խստորեն հետևում են հրադադարի ռեժիմի պահպանմանը և երբեք նախահարձակի դերում հանդես չեն գալիս:
Նման ապատեղեկատվություն տարածելով՝ ադրբեջանական կողմը հող է նախապատրաստում հետագա սադրանքների համար:

Азербайджан обращается к провокациям на информационном поле – Минобороны НКР
Азербайджанская сторона не только продолжает обострять ситуацию на линии соприкосновения, периодически нарушая режим прекращения огня и прибегая к попыткам диверсионно-разведывательного проникновения, но и обращается к провокациям на информационном поле. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
В частности, распространенное сегодня министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что, якобы вчера ночью армянская сторона нарушила режим прекращения огня, применив 60 мм миномет, гранатометы типа АГС-17 и крупнокалиберные пулеметы, не соответствует действительности. Это очередной пропагандистский трюк противника.
Передовые подразделения Армии обороны НКР строго придерживаются режима прекращения огня и никогда не выступают в роли нападающей стороны.
«Распространяя подобные сведения, азербайджанская сторона подготавливает почву для дальнейших провокаций», – говорится в сообщении Минобороны НКР.