Հակառակորդը 82 մմ-ոց ականանետերից 14 անգամ արկակոծել է հայկական դիրքերը
Դեկտեմբերի 11-ի՝ լույս 12-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավային /Հորադիզ/ ուղղությամբ տեղակայված իր հենակետերից հակառակորդը 82 մմ-ոց ականանետերից 14 անգամ արկակոծել է հայկական դիրքերը: Ընդհանուր առմամբ, նշված ժամանակահատվածում ադրբեջանական զինուժը առաջնային գծի մի շարք հատվածներում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 30 անգամ` հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 400 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հիմնականում ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և հակազդիչ քայլերի դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

ВС Азербайджана обстреляли армянские позиции из минометов
В ночь на 12 декабря на южном направлении (Горадиз) карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник 14 раз обстрелял армянские позиции из минометов калибра 82 мм, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
В целом азербайджанские ВС за указанный период из стрелкового оружия различного калибра нарушили режим прекращения огня 30 раз, произведя в направлении армянских позиций более 400 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны НКР в основном воздерживались от ответных действий, прибегая к контрмерам лишь в случае крайней необходимости.